еМагазин

Tag : Рита Ора

Забава

(Видео) Рита Ора ги запали социјалните мрежи за 29. роденден

Редакција
Една од најпопуларните поп-пејачки на денешницата Рита Ора неодамна го прослави својот 29. роденден. Таа на нејзините профили на социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм по...
Забава

(Фото) Рита Ора во супер-секси издание: Деколте и задник за завидување

Никола Осило
Една од најпознатите поп-пејачки Рита Ора, која доаѓа од Англија, но има потекло од Косово не престанува да ги изненадува своите фанови на Инстаграм со...
Забава

(Фото) Рита Ора го „запали“ Инстаграм: Албанката никогаш не изгледала посекси

Никола Осило
Албанската пејачка Рита Ора деновиве е на Ибица каде што ужива во својот летен одмор. Таа оттаму ги почести своите фанови на Инстаграм со секси...
Забава

(Фото) Рита Ора покажа како изгледа топлес

Никола Осило
Една од најпознатите поп-музичарки на денешницата Рита Ора се фотографираше топлес во најновата фото-сесија за есенското издание на списанието Clash. Ора, која изледа прекрасно доцни...