еМагазин

Tag : рок

Македонија

Некои пратенички групи доставиле амандмани за законот за ЈО, дел бараат дополнително време

Редакција
Некои пратенички групи веќе доставија амандмани за законот за јавно обвинителство, а некои замолија за дополнително време за да ги формулираат заради обврските што ги...
Бизнис

МЗШВ: Рокот за поднесување на барања за субвенции за 2019 година се продолжува до 30 јуни

Редакција
Рокот за поднесување на барања за субвенции за Програмата за финансиска поддршка во земјоделството за 2019 година се продолжува до 30 јуни, информираат од Министерство...
Македонија

Од ноќеска на полноќ не смее да се објавуваат анкети за изборите

Редакција
Медиумите од ноќеска на полноќ не може да објавуваат резултати од испитувањата на јавното мислење поврзани со учесниците во изборниот процес за избор на претседател...
ЖИВОТ

Рокот за вградување на микрочипови кај домашните миленици се продолжува до крајот на годинава

Редакција
Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство, Зоран Атанасов денеска на прес-конференција информираше дека наместо до крајот на овој месец, рокот за бесплатна идентификација и...
Македонија

Заврши собирањето потписи за претседателските кандидати

Редакција
На полноќ заврши собирањето потписи за кандидатите за претседател на државата. Досега потребните 10.000 потписи ги собраа Гордана Силјановска – Давкова, Стево Пендаровски и Блерим Река, со...
Бизнис

Од „Македонијалек“ ќе се бара максимална казна од 70 илјади евра за техничката грешка со декларацијата на МРП вакцините

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска изјави дека е завршен увидот на инспекторите од МАЛМЕД во сите места каде што беа детектирани МРП вакцини, со...
Бизнис

„Македонијалек“: Граѓаните да бидат спокојни, сите вакцини се со важечки рок и безбедни за употреба

Редакција
По информациите кои се појавија во јавноста за можно присуство на вакцини со истечен рок, компанијата „Македонијалек“, која е увозник и дистрибутер на МРП вакцините,...