еМагазин

Tag : садници

ЧИСТА ОКОЛИНА

Ќе се засадат 1.500 садници покрај реката Брегалница

Редакција
Денеска се одржа настан „Засади топола и врба и сочувај ги крајречните шуми долж река Брегалница“ кој е дел од Програмата за зачувување на природата...
ЖИВОТ

Градинарскиот центар „Фоја“ со неверојатна понуда на надворешни декоративни садници

Никола Осило
Периодот на есен е идеално време за посадување на надворешни растенија. Тие освен што носат многу радост за очите, исто така ја смируваат нашата енергија,...
ЖИВОТ

На планинарската тура кон Клепа, ќе се садат садници во чест на загинатите Калина и Александар

Редакција
ЕГ Грин Пауер и Планинарски предизвик „12 врвови“ на 10 февруари (недела) организираат еднодневно традиционално зимско искачување на врвот Клепа (1.150 мнв). Во акцијата како...
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Граѓаните се однесуваат како „стока“: Рајскиот парк во Аеродром претворен во пекол

Редакција
Освен што државата и локалната самоуправа треба да сторат се за на граѓаните да им овозможат да дишат чист воздух, редно време е секој поединец...