еМагазин

Tag : секретар

Бизнис

Народната банка вработува секретар и помлад сметководител, плата до 38.641 денар

Никола Осило
Народната банка објави оглас за вработување на двајца извршители на неопределено време и тоа еден извршител на работно место „секретар“ во Кабинетот на гувернерот и...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Прв работен ден на министерката Нина Ангеловска: Три „опасни блондинки“ дискутираа за државните финансии

Никола Осило
Новата министерка за финансии Нина Ангеловска денеска го презема управувањето со Министерството за финансии. Министерката оствари средба со заменик-министерката за финансии Ширет Елези и со...
Локално

Претседател и секретар „молзеле“ пензионерско здружение во Охрид

Никола Осило
СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ѓ.Т.(82) и С.В.(63), двајцата од Охрид, за сторено кривично дело,,злоупотреба на службена положба и овластување“ и продолжено кривично дело,,несовесно работење...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Познат македонски иноватор“: Што пишува во биографијата на генералниот секретар на Владата, Рашковски, кој е топ тема поради набавката на радарскиот систем

Редакција
Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски по објавената аудио снимка за набавката на радарскиот систем е топ тема во јавноста. Што пишува во неговата биографија? Д-р Рашковски е...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил генералниот секретар на Владата, Рашковски кој е во фокусот на јавноста за набавката на радарскиот систем

Редакција
Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски по објавената аудио снимка за набавката на радарскиот систем е во фокусот на јавноста. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист, кој...
Македонија ТОП СТОРИИ

Рашковски најави правна разврска за набавката на радарскиот систем, нема да поднесе оставка

Редакција
Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски најави правна разврска за случајот со објавената аудио снимка од состанок за тендерот за набавка на систем за управување...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Што ми мењава смената на Кирацовски мене кога на платформата на Матка влакно не и фали“: Твитер се „збогува“ со Кирац

Редакција
Разрешувањето на генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, предизвика низа реакции на социјалните мрежи. На твитерџиите им беше еден од омилените функционери, а еве дел...
Македонија

Разрешениот генерален секретар на СДСМ, Кирацовски: Како поединци, не сме воопшто битни

Редакција
На својот Фејсбук профил се огласи разрешениот генерален секретар на СДСМ, Александар Кирацовски. „Продолжуваме заедно напред! Независно кој на која позиција и во која улога...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил новиот генерален секретар на СДСМ, Љупчо Николовски

Редакција
Актуелниот министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски е новиот генерален секретар на владејачката СДСМ. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист кој го доставил...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Љупчо Николовски, новиот генерален секретар на СДСМ 

Редакција
Актуелниот министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски е новиот генерален секретар на СДСМ. Кој е Николовски? Дипломирал на Правниот факултет „Јустинијан Први“, при Универзитет  „Св....