еМагазин

Tag : секретар

Македонија

Министерот Љупчо Николовски нов генерален секретар на СДСМ

Редакција
Министерот за земјоделие, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски е новиот генерален секретар на СДСМ. Тој доаѓа на местото на Александар Кирацовски. Одлуката е донесена на...
Локално

Кривична пријава за поранешен секретар на Општина Сопиште

Редакција
Против Б.Д.(69) од Скопје, поранешен секретар на Општина Сопиште, поднесена е кривична пријава од страна на Секторот за внатрешни работи Скопје, поради постоење основи на...
Македонија

Разрешен заменик-генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Петар Богојески

Редакција
Заменик-генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Петар Богојески синоќа бил разрешен од партиската функција, потврдуваат за МИА партиски извори. Богојески останува член на ВМРО-ДПМНЕ. Тој е дел...
Македонија

Американскиот сенатор Џонсон: Излезете и искористете го своето право да гласате на референдумот 

Редакција
Излезете и иекористете го своето право да гласате на престојниот референдум. Дајте им дознаење на вашите лидери дека ја поддржувате вашата нација и чекорењето на...