еМагазин

Tag : Охрид

Локално ТОП СТОРИИ

Деветмесечно бебе починало во Општата болница во Охрид

Редакција
Од СВР Охрид информираа дека деветмесечно бебе починало во Општата болница во Охрид. Случајот бил пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. Бебето претходно со...
Локално ТОП СТОРИИ

По кавга на две малолетни деца во Охрид се степале нивните мајки

Редакција
По кавга на две малолетни деца во Охрид, се степале нивните мајки, информираат од Министерството за внатрешни работи (МВР). „На 01.05.2024 во 14.50 часот во...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Како за Бајрам така и за Велигден: Денеска бесплатно шишање на деца во берберница „Шогун“ во Охрид

Редакција
Берберницата „Шогун“ од Охрид направи добро дело за Бајрам, и истото го повтори и денеска, по повод наближувањето на Велигден. Имено, се организираше бесплатно шишање...
Забава ТОП СТОРИИ

Лени Кравиц се враќа во Македонија, на 4. август ќе има концерт во Охрид

Редакција
Светската музичка ѕвезда Лени Кравиц се враќа во Македонија и Охрид. По 16 години на 4. август повторно ќе настапи на стадионот „Билјанини извори“, каде...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) „Дивелоп груп“ блиска до Мијалков гради хотел во Охрид, велат од „О2 Инцијатива„

Редакција
Градежната компанија „Дивелоп груп“ блиска до поранешниот прв човек на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков, кој е во затвор во Струга, почнала...
Македонија ТОП СТОРИИ

Еден од подметнувачите на пожарот во кафе барот на државниот правобранител Речи во Охрид има 19 години

Редакција
Пред неколку дена беше опожарен угостителски објект на државниот правобранител Агрон Речи во Охрид, а пожарот предизвика и штета на Градскиот пазар. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Во...
Локално ТОП СТОРИИ

Жената која падна од тераса на 8. март во Охрид била турната, кривична за двајца за обид за убиство и помагање

Редакција
СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Д. (32) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“, како и против...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Агрон Речи, државниот правобранител чии угостителски објект беше опожарен

Редакција
Државниот правобранител Агрон Речи од Охрид е во фокусот на јавноста откако вчера му беше опожарен угосителскиот објект во склоп на градскиот пазар Охрид. Јавното...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во Охрид опожарен угостителски објект на државниот правобранител Агрон Речи

Редакција
Во угостителски објект во Охрид во сопственост на државниот правобранител Агрон Речи, утрово избил пожар. Истиот се наоѓа на булеварот “Туристичка”, во склоп на градскиот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

За автопатот Кичево-Охрид користиме проект од 18. век, има лоши проекти за косините, вели Страшо Милковски

Редакција
Зошто во 21. век користиме проекти од 18. век за автопатот Кичево-Охрид, праша претседателот на Управниот одбор на градежната компанија „Гранит“, Страшо Милковски на трибината...