еМагазин

Tag : сдсм

Македонија ТОП СТОРИИ

Кои се кандидатите за пратеници на СДСМ и коалицијата

Редакција
Според бројот на освоени пратеници, владејачката СДСМ и „Коалицијата за европска иднина“, се трети по опозициската ВМРО-ДПМНЕ и владејачката ДУИ. Освои 18 пратеници. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ...
Македонија ТОП СТОРИИ

Потпретседателите на СДСМ Перо Костадинов и Фатмир Битиќи поднесоа оставки

Редакција
Потпретседателите на владејачката СДСМ, Перо Костадинов и Фатмир Битиќи синоќа поради лошите резултати на изборите, поднесоа оставки од партиските функции. Вицепремиерот за економски прашања Битиќи побара...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Дарко Каевски, еден од обвинетите во случајот со спортските ваучери на АМС

Редакција
Еден од 12. обвинети во случајот за злоупотреба на спортските ваучери на Агенцијата за млади и спорт (АМС) е и пратеникот на владејачката СДСМ, Дарко...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кој донирал за кампањата за парламентарните избори на СДСМ

Редакција
Коалицијата за европска иднина предводена од владејачката СДСМ од физички лица има донации од најмалку 9.225 денари, покажува првиот извештај кој коалицијата го доставила до...
Македонија ТОП СТОРИИ

И пратеникот на СДСМ, Дарко Каевски меѓу обвинетите за случајот со спортските ваучери, тој ги отфрла обвинувањата

Редакција
И пратеникот на владејачката СДСМ и поранешен директор на Агенцијата за млади и спорт (АМС), Дарко Каевски е меѓу 12. лица обвинети во случајот со...
Македонија ТОП СТОРИИ

Поранешниот директор на Финансиска полиција, Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Редакција
Поранешниот директор на Финансиската полиција, Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Тој пред неколку месеци беше во фокусот на јавноста поради „војната“ со поранешната...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Колку приходи остварила лани СДСМ

Редакција
Владејачката СДСМ лани остварила приходи од 119 милиони денари, кои се зголемени споредено со претходната година, покажува извештајот за финансиското работење на партијата, кој го...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кои се носителите на листите на СДСМ за парламентарните избори

Редакција
И владејачката СДСМ ги соопшти носителите на листите за престојните парламентарни избори. Во Изборната единица 1 носител ќе биде лидерот на партијата, Димитар Ковачевски. Во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Анкета: ВМРО-ДПМНЕ води, СДСМ втор, трета коалицијата „Вреди“

Редакција
За опозициската ВМРО-ДПМНЕ на престојните парламентарни избори би гласале 20% од граѓаните, за опозициската СДСМ 12,2%, а за коалицијата „Вреди“, 6,9% од граѓаните, покажува анкетата...
Македонија ТОП СТОРИИ

СДСМ на Конгрес ја потврди поддршката за Пендаровски за втор мандат за претседател на Македонија

Редакција
На синоќешниот Конгрес, владејачката СДСМ ја потврди поддршката за кандидатура на Стево Пендаровски за втор мандат за претседател на Македонија. Пендаровски со подршка на СДСМ...