еМагазин

Рубрика: Локално

Локално

Полицаец повреден при боево гаѓање на полигон во штипско

Никола Осило
На 15.10.2019 во 12.05 часот на полицискиот полигон во Пенуш, штипско, при боево гаѓање од припадници на Министерството за внатрешни работи, со повреди се здобил
Локално

Нападната 17-годишна девојка на булеварот „Гоце Делчев“

Никола Осило
На 15.10.2019 во 11.10 часот во СВР Скопје, Д.К.(60) од с.Бојане, скопско, пријавила дека околу 07.40 часот на бул.,,Гоце Делчев’’ нејзината 17 – годишна ќерка
Локално

Кумановчанец доби кривична пријава за дистрибуција на детска порнографија

Никола Осило
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.С.(17) од Куманово поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „производство и дистрибуција на детска порнографија“, информира
Локално

Приведени двајца Кубанци кои илегално сакале да ја преминат македонско-грчката граница

Никола Осило
На 15.10.2019 во 14.30 часот во Полициска станица Меџитлија од слобода биле лишени П.Б.И.Е.(46) и К.Ф.Л.(29), двајцата од Куба, кои во атар на с.Драгош, битолско,
Локално

Четворица тепале двајца во кафана во Скопје бидејќи не им се допаднала сметката

Никола Осило
На 14.10.2019 околу 23.30 часот, М.М.(47) и А.Џ.(63), двајцата од Скопје, пријавиле дека во угостителски објект во Старата скопска чаршија биле физички нападнати од четири
Локално

Двајца тепале скопјанец на улица поради нерасчистени долгови

Никола Осило
На 14.10.2019 во 14.17 часот во СВР Скопје, И.П.(31) од Скопје пријавил дека околу 12.50 часот на ул. „Ѓорѓи Димитров“, поради нерасчистени должничко-доверителски односи, бил
Локално

Директорка на кочанска фирма „манипулирала“ на тендер

Никола Осило
СВР Штип поднесе кривична пријава против Р.Ј.(24) од Кочани и ДПТУ „Алекс-3“ ДООЕЛ Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на
Локално

Несекојдневен случај во Куманово: Двајца синови сакале да му „здиплат“ на таткото 13.800 евра

Никола Осило
СВР Куманово поднесе кривична пријава против И.С.(30) и 17 годишен малолетник, двајцата од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“, информира
Локално

Кумановка ги принудила внуците на питачење

Никола Осило
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Р.И.(57) од Куманово, поради постоење основи насомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на малолетно лице“, затоа што
Локално

Само во Македонија: Опустошиле шума за да си пробијат пат без дозвола

Никола Осило
СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.А. (61) и З.Ш.(71), двајцата од с.Форино, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „пустошење на шума“