еМагазин

Рубрика: Локално

Локално

Се обидел да раздвои малолетници во тепачка, па го расекле со нож

Редакција
Ј.Ц.(46) вчера во 15:05 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје пријавил дека дента околу 14:55 часот на улицата „Горно Лисиче“ при излегување од гостилницата
Локално

Рибар пронашол безживотно тело во водите на Дебарско Езеро

Редакција
Денеска во 06,30 часот било пријавено дека во водите на Дебарско Езеро од страна на рибар, пронајдено било телото на Ј.К. (54) од Дебар, кој
Локално

Прилепчанец пронајден мртов во својот автомобил

Редакција
На 20.07.2018 година околу 18,30 часот било пријавено дека во атарот на с.Беловодица-Прилеп на место викано „Дујгас“ во патничко моторно возило „Тојота“ со прилепски регистерски
Локално

Запалениот автомобил во Скопје Север бил на стилистот Арменд Рамадани

Редакција
Запалениот автомобил во Скопје Север, бил на стилистот Арменд Рамадани. Имено, утринава во 03,40 часот телефонски во Секторот за внатреши работи Скопје било пријавено дека на
Локално

Приведени 33 танчерки во пет објекти во Тетово и Гостивар

Редакција
На 20/21.07.2018 година во времето од 22 до 4 часот од страна на полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово беше спроведена акциска контрола
Локално

Автобуси на ЈСП ќе возат по специјална рута на локации кои имаат симболика со катастрофалниот земјотрес

Редакција
ЈСП и ЈСП Турс ќе се вклучат во одбележувањето на 55-годишнината од катастрофалниот земјотрес во 1963 година. Во рамки на „Зборува Скопје“, ЈСП Турс организира
Локално

Недоразбирањата во Тимјаник се надминати: 4 деца од СЗ Демир Капија се преместени во малиот групен дом

Редакција
Официјално почнува со работа новиот мал групен дом во Тимјаник, неготинско. Од денеска тука ќе бидат сместени четири деца од Специјалниот завод Демир Капија. „Недоразбирањата
Локално

Скопјанец почина по „тумбање“ на автопатот Гевгелија-Скопје

Никола Осило
На 19.07.2018 година околу 18,30 часот било пријавено дека на автопатот Гевгелија- Скопје, С.Г.(57) од Скопје управувајќи товарно моторно возило “Мерцедес“ со полуприколка “Шмитц“ изгубил
Локално

Шестгодишно дете тешко повредено по удар од возило

Никола Осило
На 19.07.2018 година во 15,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на регионалниот пат Хиподром – Јурумлери, кај место викано „Дунек“
Локално

Млада скопјанка тешко повредена во сообраќајка со мопед

Никола Осило
На 19.07.2018 година во 13,40 часот во во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улица „Александар Урдаревски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу