еМагазин

Рубрика: Локално

Локално

Седум повредени во тежок судар меѓу „БМВ“ и „Пасат“ на патот Гостивар-Кичево

Никола Осило
На 24.03.2019 околу 13.15 часот на магистралниот пат Гостивар-Кичево, на околу 500 метри од „Мавровска крстосница“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „БМВ“ со гостиварски
Локално

Гори нискостеблеста шума во липковско и кумановско на тешко пристапен терен

Никола Осило
Екипите на кумановската подружница на „Македонски Шуми“, утрово со две екипи на вработени се обидуваат да го локализираат пожарот што избувна вчера попладне во липковско,
Локално ТОП СТОРИИ

Таткото на прободениот полицаец во Марино ги повика сведоците да не ги кријат извршителите

Никола Осило
Гоце Филиповски, татко на полицаецот што викендов беше прободен со нож во угостителски објект во село Маарино, скопско преку својот Фејсбук профил ги повика лицата
Локално

Кумановец претепан пред ноќен клуб во Скопје

Никола Осило
На 24.03.2019 година во 03,10 часот во СВР-Скопје А.А.(43) од Куманово пријавил дека истиот ден околу 01,55 часот во ноќен клуб на улицата “Кеј 13-ти
Локално

Двајца го тепале на „Широк сокак“

Никола Осило
На 23.03.2019 г. во 20.30 часот во СВР-Битола Б.Д.(51) од Битола пријавил дека истиот ден околу 18,00 часот на улицата “Широк Сокак“ бил физички нападнат
Локално

Тепачка меѓу малолетници во Скопје

Никола Осило
На 23.03.2019 година во 20,30 часот во СВР-Скопје Г.К.(43) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 19,50 часот на улицата “Иван Хаџиниколов“ две лица на
Локално

Тепачка на Кејот во Охрид за паркинг место

Никола Осило
На 23.03.2019 година во 14 часот и 30 минути, на кеј „Македонија“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу С.Т.(40)
Локално

Пронајдена 14-годишната штитеничка на домот за деца со нарушено поведение

Никола Осило
На 23.03.2019 година околу 15,00 часот пронајдена и вратена во домот е М.С.(14) за која на 22.03.2019 година во 20,15 часот во Полициската станица Карпош
Локално

Во еден ден пронајдени две неексплодирани гранати од Првата светска војна

Никола Осило
На 23.03.2019 година во 08,35 часот во СВР-Битола, Л.А. од с.Лажел, пријавил дека во дворот од неговата куќа пронашол една стара неексплодирана артилериска граната калибар
Локално

Голем шумски пожар близу РЕК „Осломеј“ во Кичево

Никола Осило
Голем шумски пожар, што гори од синоќа, се уште е активен во северниот регион на општина Кичево, во близина на РЕК „Осломеј” до селото Жубрино.