еМагазин

Рубрика: Локално

Локално

Татко си ја бара ќерката: Малолетно девојче од Драчево побегнало од дома

На 25.05.2019 година во 09,00 часот во Полициската станица Драчево К.Л.(55) пријавил дека од домот се одалечила неговата ќерка К.Л.(15) и најверојатно е заедно со момче, кое
Локално

Двајца го тепале пред дискотека во Прилеп

На 25.05.2019 година во 10,00 часот К.А.(18) од Штип пријавил дека истиот ден околу 03,30 часот во Штип на улицата “Партизанска“ пред дискотека бил физички
Локално

Момчето повредено од струен удар пратено на лекување во Софија

Никола Осило
Министерството за здравство информира дека момчето кое вчера се здоби со изгореници од струен удар е испратено на лекување во најголемиот центар за изгореници на
Локално

Штипјанец нападнал полицајци

На 24.05.2019 година околу 16.10 часот на ул.„Кочо Рацин“ во Штип, Д.Ќ.(30) од Штип физички нападнал полициски службеници кои извршувале службени дејства, информира МВР. Лицето
Локално

Му нанел убодна рана во селски локал

Никола Осило
На 24.05.2019 околу 21.30 часот во Полициското одделение Галате било пријавено дека во локал во с.Градец, општина Врапчиште, Б.Х.(25) од с.Градец физички го нападнал К.И.(24)
Локално

Татко и ќерка нападнати во нивниот дом

Никола Осило
На 24.05.2019 во 17.40 часот во Полициското одделение Камењане, И.Ј.(52) од с.Камењане пријавил дека истиот ден околу 17.30 часот тој и неговата ќерка биле физички
Локално

Момче доби изгореници од струен удар, во тек акција за транспорт и лекување во странство

Никола Осило
Министерството за здравство соопшти дека со Фондот за здравствено осигурување и сите засегнати институции се на располагање и дека во моментов се подготвува медицинска документација
Локално

АМСМ: Возачите да не го користат автопатот Миладиновци – Штип, се вршат проверки од безбедносен карактер

Никола Осило
Автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е пуштен за сообраќај. На автопатот се вршат проверки од безбедносен карактер,
Локално

Пожар во стан во Скопје: Сопственикот заврши во болница поради задушување

На 24.05.2019 во 10.10ч.на улица “Вич“  во Скопје во зграда на 17 спрат избувнал пожар во стан во кој бил В.Ѓ (58), кој заради вдишување на
Локално

Ја силувал и малтретирал бидејќи не сакала да ја продолжи врската

Никола Осило
На 24.05.2019 година во 04,00 часот во Единицата за известување и команда Скопје, било пријавено дека во стан на улица „Владимир Комаров“ во Скопје, Л.Ј.(49)