еМагазин

Рубрика: МОЈ СТАВ

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Боки 13 и Кинези со сатари: Станува јасно зошто пола држава е на диазепам, а другата на алкохол

Никола Осило
Животот во Македонија беше тешко поднослив, а ништо не е сменето ниту откако земјава се прекрсти во Северна Македонија по што се чини дека живеачката
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

По апсењето за аферата „Рекет“: Ќе ја отклучи ли Боки 13 „Пандорината кутија“?

Никола Осило
Можна ли е појава на нови бомби со „сочна“ содржина за високи функционери во власта и бизнисмени е прашање кое заслужува сериозно внимание ако се
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Коинциденција или не: Политички земјотрес по доаѓањето на новата амбасадорка на САД, Кејт Брнс

Никола Осило
Како грмотевици од ведро небо одекнаа во македонската јавност информациите за оставката на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, апсењето на Бојан Јовановски – Боки 13
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Кој е јавниот обвинител или обвинители со кои „рекетирале“ Боки13 и Кичеец?

Редакција
Едно од клучните прашања по приведувањето на Бојан Јовановски (Боки13) и Зоран Милевски – Кичеец на кое јавноста чека брз одговор е на кој обвинител се
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Кој е махерот кој им го „смести“ на Боки, Зоки и Кате?

Никола Осило
Не престануваат реакциите во македонската јавност по вчерашното апсење на Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милевски – Кичеец на кои им е одреден триесетдневен
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Охрид оставен на мафијата: Колку прсти на двете раце имате Вие господине Адеми?

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика изјавата на министерот без ресор Едмонд Адеми дека на прстите од двете раце може да се избројат дивоградбите од
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

По „местенката“ на Заев: Русите не се наивни, но одговорност мора да има

Никола Осило
Не стивнуваат реакциите по „местенката“ што ја доживеа премиерот Зоран Заев од страна на руските комичари Владимир Кузнецов – Вован и Алексеј Столјаров – Лексус,
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ципрас ја плати цената за Преспанскиот договор, судбината на Заев зависи од ЕУ?

Никола Осило
Алексис Ципрас и неговата Сириза убедливо загубија на парламентарните избори што вчера се одржаа во Грција, а власта ја презема Киријакос Мицотакис и Нова Демократија.
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

По победата на Мицотакис: Доаѓа ли време на заладување на грчко-македонските односи?

Никола Осило
Се остварија предвидувањата на рејтинг-агенциите дека Нова Демократија и нејзиниот лидер Киријакос Мицотакис ќе освојат мнозинство од гласовите на вчерашните парламентарни избори во Грција. Мицотакис
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Како ќе се урнат 409 дивоградби во Охрид за да се исполни условот за УНЕСКО, кога една дива платформа на Матка неможат да срушат

Редакција
Од Владата се испофалија дека го „спасиле“ Охрид да не заврши на листата на УНЕСКО на загрозени подрачја. Покус не остана и градоначалникот на Охрид,