еМагазин

Рубрика: МОЈ СТАВ

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Срам да ви е! Кај што не лечат со последни сили, па и ќе ги напаѓате лекарите

Редакција
Шест лица синоќа беа приведени во полициската станица Гази Баба поради инцидент во Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје, која е КОВИД центар. Како...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Од ЕУ не изолираа како глувци, среќни ли се конечно тие што не ги почтуваат мерките и тие што не веруваат во Ковид-19?

Редакција
Како и што се очекуваше поради драстичниот раст на бројот на заразени со Ковид-19, за кој секако имаат одговорност и институциите поради неказнување и недоволното...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Зошто ИЈЗ повеќе не објавува детални податоци за состојбата со Ковид-19 во Македонија?

Редакција
Пред неколку дена од Светската здравствена организација (СЗО) ја пофалија Македонија за соработката и споделување на податоци. На јавноста не и познато какви се податоци...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Уриваме црни рекорди за корона вирусот, важно концерти ќе има

Редакција
Во Македонија вчера беа забележани рекордни 12 починати од корона вирусот во 24 часа, што разбирливо го наметнува прашањето дали стратегијата за олабавување на рестриктивните...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ќе има ли „нуклеарки“ или само „димни бомби“ до крајот на кампањата?

Редакција
Во Македонија веќе стана секојдневие во зависност од политичките потреби да се објавуваат аудио и видео снимки од актуелни и поранешни функционери, видни партиски поединци...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Не ни требаат нови „бомби“, одамна знаеме кој е кој во македонската политика

Редакција
И „бомбите“ не се веќе тоа што беа, па такви се и реакциите во јавноста по објавувањето на новите. Граѓаните имаат куп свои проблеми, кои...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Малку ли Ви се 222 починати за да почнете да верувате дека корона вирусот постои и да ги почитувате мерките?

Редакција
Бројот на починати, како и бројот на новозаразени од корона вирусот во Македонија продолжува да расте. Заклучно со вчерашните податоци бројот на починати се искачи...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ќе издржи ли здравствениот систем: Вториот бран на корона вирусот станува цунами?

Редакција
Не се реализираа очекувањата за стивнување на корона вирусот, што само до пред неколку недели ги дадоа здравствените власти. Непочитувањето на мерките за заштита придонесе...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Корона вирусот ги „замрси“ сметките: Нова вонредна состојба или избори?

Редакција
Во сабота истекува вонредната состојба, која три пати беше продолжувана поради епидемијата на корона вирусот. Сега, сите очи се вперени во Владата, но и во...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Поради тие што не веруваат во корона вирусот нема ни да можеме да излеземе од Македонија

Редакција
Црна Гора поради зголемениот број на заразени со Ковид-19 во Македонија одлучи да не ја отвара границата за македонските граѓани. Информацијата за зголемениот број на...