еМагазин

Tag : османи

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Најави ли Катица Јанева и нови: За кои актуелни функционери СЈО има истраги?

Редакција
Во соопштението кое специјалната обвинителка во заминување, Катица Јанева го испрати откако во аудио снимка која ја објави италијанскиот весник „Ла Верита“ се слушна и
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Оваа е таа подвоеност на владата и судството?“: Османи и Нухиу на „тапет“ на Твитер за Морина

Редакција
Кривичниот суд во Скопје го одби барањето на вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи и на заменик-министерот за внатрешни работи, Агим Нухиу да го посетат
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Камо да се ангажираше Османи за македонските граѓани како за Морина

Редакција
Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи лично се ангажирал да се ослободи Томор Морина, поранешен припадник на ОВК, кој беше уапсен пред неколку дена на граничниот
Македонија

Османи лично се ангажирал да се ослободи Морина, поранешен припадник на ОВК

Редакција
Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи одговарајќи на новинарско прашање денеска изјави дека лично од првиот ден е ангажиран за ослободување на Томор Морина,
ЖИВОТ

(Фото) Челниците на ДУИ на стартот на изградбата на нова трбина на стадионот во Чаир во бело, Шилегов во плаво

Редакција
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, вицепремиерите Бујар Осман и Садула Дураки и други партиски и државни функционери од владејачката партија присуствуваа на денешното ставање на
Македонија

Османи: Дураки е искусен политичар и носител на институционалната и политичка меморија на ДУИ

Редакција
Од петте министри во новиот владин состав четворица се млади кадри под 40 години сите образовани во европските држави. Садула Дураки е искусен политичар. Гледајќи
Македонија

Османи: Не сум јас тој Бујар од „бомбата„ на „Ел Чека“

Редакција
Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Осман преку соопштение ги демантира, како што вели, шпекулациите изнесени од страна на Алијансата на Албанците и нејзиниот портпарол, во кои
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Заев, Пендаровски, Шекеринска, Османи, Спасовски, Николовски… со шлемови на „бојно поле“ во Криволак

Редакција
Премиерот Зоран Заев во придружба на министерката за одбрана и вицепремиерка, Радмила Шекеринска, вицепремиерот Бујар Османи, министерот за земјоделие, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, министерот
Македонија

Во ДУИ вознемирени од назначувањето на Еролд Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање

Никола Осило
На ДУИ не и се допаѓа одлуката на претседателот Стево Пендаровски да го назначи Еролд Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање. Оттаму бараат претседателот
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Во пресрет на изборите: Албанското знаме откри рогови во вреќата на Владата

Никола Осило
Случајот со истакнувањето на албанското знаме на Самоиловата тврдина во Охрид откри дека Бујар Османи и ДУИ се уште ги користат сите можни моменти и