еМагазин

Tag : донации

Бизнис ТОП СТОРИИ

Кој донирал за кампањата за парламентарните избори коалиција “Вреди“

Редакција
Коалицијата „Вреди“ која ја сочинуваат опозициските Алтернатива, Беса и поделената владејчка и опозициска Алијанса за Албанците, како и „симпатизерите„ на Самоопределување на косовскиот премиер Албин...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кој донирал за кампањата за парламентарните избори за коалицијата „Европски фронт“ на ДУИ

Редакција
Вкупна сума од 1.500 евра пријавила коалицијата “Европски фронт“ предводена од владејачката ДУИ во првиот извештај кој Коалицијата го доставила до Државниот завод за ревизија....
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кој донирал за претседателската кампања на Стевчо Јакимовски

Редакција
За претседателската кампања на кандидатот за претседател на Македонија на ГРОМ, Стевчо Јакимовски се донирани најмалку 986.000 денари или околу 16 илјади евра, покажуваат двата...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кој донирал за кампањата за парламентарните избори на СДСМ

Редакција
Коалицијата за европска иднина предводена од владејачката СДСМ од физички лица има донации од најмалку 9.225 денари, покажува првиот извештај кој коалицијата го доставила до...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кој донирал за претседателската кампања на Арбен Таравари

Редакција
Арбен Таравари, кандидатот за претседател на Македонија, на коалицијата „Вреди„, кој не влезе во вториот круг, собрал донации од најмалку 3.354.900 денари или околу 55...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кој донирал за кампањата за парламентарните избори на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Од донации за кампањата за парламентарните избори коалицијата „Твоја Македонија“ предводена од опозициската ВМРО-ДПМНЕ собрала најмалку 34,8 милиони денари, покажува извештајот кој Коалицијата го доставила...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кој донирал за претседателската кампања на Билјана Ванковска

Редакција
Професорката Билјана Ванковска, кандидат за претседател на Македонија на Левица, има приходи од најмалку 1.093.995 денари или околу18 илјади евра, покажуваат двата извештаи кои ги...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Која фирма донирала за претседателската кампања на Бујар Османи

Редакција
За претседателската кампања на кандидатот за претседател на Македонија на коалицијата „Европски фронт“, Бујар Османи, кој не влезе во вториот круг, се донирани најмалку 69...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Колку пари собрал Максим Димитриевски за претседателската кампања

Редакција
Максим Димитриевски, кандидатот за претседател на Македонија на ЗНАМ, има приходи за претседателската кампња од најмалку 121 илјади евра, покажуваат дватата извештаи кои ги доставил...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кој донирал за претседателската кампања на Стево Пендаровски

Редакција
Кандидатот за претседател на Македонија на владејачката СДСМ, актуелниот претседател Стево Пендаровски, од донации за претседателската кампања собрал 31.912 денари или околу 520 евра од...