еМагазин

Tag : донации

БАШ НИ Е ЌЕФ

Групацијата Новоматик во Македонија и АПЕКС изминатиот период донираа медицинска опрема во износ од 200.000 евра

Редакција
Во овој исклучително тежок период за граѓаните на нашата држава, како и за институциите кои се соочуваат со ефектите од пандемијата од Ковид-19, групацијата Новоматик...
Да помогнеме

Отворена донаторска платформа solidarnost.gov.mk за полесно справување со корона вирусот

Редакција
Во функција е веб платформа solidarnost.gov.mk преку која граѓаните и фирмите можат брзо и едноставно да донираат во солидарните фондови за борба против Ковид-19 на Министерството...
ЖИВОТ

(Фото) Претседателот Пендаровски пакуваше храна за социјално загрозени семејства: Повик за хуманост и донации

Редакција
Кризата којашто ја предизвикува вирусот #COVID19 најтешко се одразува на, и онака социјално загрозените семејства, порача на Фејсбук, претседателот Стево Пендаровски, кој вчера пакуваше храна и...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Министерство за здравство објави листа на донатори кои помогнале со опрема и финансиски средства за време на корона кризата

Редакција
Министерството за здравство изразува голема благодарност до сите компании, поединци, организации, институции, амбасади кои со донации во опрема, добра и парични средства даваат поддршка во...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Министерството за здравство отвори посебни сметки за донации: Може да се донираат парични средства, но и опрема 

Редакција
Министерството за здравство им се заблагодарува на сите кои досега со донаци во парични средства и добра дадоа поддршка во напорите на институциите за справување...
Да помогнеме

Потребни се донации за осветување на црквата Св.Кирил и Методиј во Дортмунд

Редакција
За неполна година во Дортмунд, Германија на дело се покажа слогата, љубовта и единството на Mакедонците во таа околина и пошироко. Имено, црковниот одбор со...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

(Видео) Неколкувековна возобнова: Се бараат донации за доизградба на Женскиот манастир Рајчица

Редакција
Се бараат донанции за доизградба на Женскиот манастир Рајчица, информираат од таму: „Манастирот посветен на светиот Великомаченик и Победоносец Георгиј во Рајчица ја започна својата...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Недела на новогодишни донации на ЕВН

Редакција
ЕВН Македонија обезбеди 400 пакети со хранливи производи за социјално ранливите семејства со што ја заокружи неделата посветена на новогодишните донации, информираат од компанијата. Оваа...
Македонија

Сведок на судењето за „Титаник“: Имам повеќе пати донирано средства на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
На денешното рочиште за случајот за изборни нерегуларности „Титаник“ беше сослушан сведок кој во 2011 година работел како советник во подрачно одделение на Министерството за...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) ЕВН Македонија ја почна неделата на новогодишни донации

Редакција
Последната недела во годината, ЕВН Македонија ја посветува на новогодишните донации, информираат од компанијата. На новогодишните подароци денеска се радуваа деца на семејства во социјален...