еМагазин

Tag : М-НАВ

Македонија ТОП СТОРИИ

Укинат притворот на осомничените за упадот во М-НАВ

Редакција
Укинат е притворот за шест осомничен лица за упадот во државното акционерско друштво Македонска навигација (М-НАВ), информираа од Основниот кривичен суд Скопје. -Јавен обвинител од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителите Ајро и Цветановски предложиле Апелација да го укине куќниот притвор на Незири и Рамдедовиќ

Редакција
Порталот Сакам да кажам објави дека вишите обвинители Артан Ајро и Јове Цветановски предложиле Апелациониот суд да го укине куќниот притвор за упадот во државното...
Македонија ТОП СТОРИИ

Апелација им го укина куќниот притвор на Беким Незири и на уште еден осомничен за упадот во М-НАВ

Редакција
Апелациониот суд им го укина куќниот притвор на Беким Незири, функционерот на владејачката ДУИ и на Алмир Рамдедовиќ, осомничени за упадот во државното акционерско друштво...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Милан Кораќ избран за претседател на Управниот одбор на М-НАВ

Редакција
Новиот секторски извршен директор на државното акционерско друштво Македонска навигација (М-НАВ), Милан Кораќ е избран за претседател на Управниот одбор на Друштвото, информираа од таму...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во М-НАВ не се почитувани процедурите за обезбедување, велат од Агенцијата за цивилно воздухопловство

Редакција
Директорот на Агенцијата за цивилно воздухопловство (АЦВ), Томислав Тунтев за државната агенција МИА, вели дека не се почитувани процедурите за обезбедување во државното акционерско друштво Македонска...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Љубе Стаменковски, разрешениот директор во М-НАВ, на чие место доаѓа Милан Кораќ

Редакција
Надзорниот одбор на државното акционерско друштво Македонска навигација (М-НАВ) ги разреши од функција претседателот на Управниот одбор и извршниот директор Фахрудин Хамиди и секторскиот извршен...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Новите двајца директори на М-НАВ, Хекуран Асани и Милан Кораќ ќе стапат на функција следната недела

Редакција
По предлог на Владата, Надзорниот одбор (НО) на државното акционерско друштво Македонска навигација (М-НАВ) на вчерашната седница ги разреши од функција претседателот на Управниот одбор...
Македонија ТОП СТОРИИ

Поранешниот фудбалер кој беше во бегство за упадот во М-НАВ, сам и се предал на полицијата

Редакција
Од вчера сите осум осомничени лица, по две недели од упадот во државното акционерско друштво Македонска навигација (М-НАВ), се достапни на органите на прогон. ПОВРЗАНИ...
Македонија ТОП СТОРИИ

Уапсени се сите осум лица за упадот во М-НАВ

Редакција
Од Јавното обвинителство информираа дека се лишени од слобода сите осомничени за упадот во државното акционерско друштво Македонска навигација (М-НАВ). Три лица досега беа недостапни...
Македонија ТОП СТОРИИ

30 дена притвор за петтиот осомничен за упадот во М-НАВ

Редакција
Еден од осумте осомничени за упадот во државното акционерско друштво Македонска навигација (М-НАВ) доби 30 – дневен куќен притвор. Тој е петоосомничен во случајот. ПОВРЗАНИ...