еМагазин

Рубрика: БАШ НИ Е ЌЕФ

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Невообичаено убав авион „болид“ на скопскиот аеродром

Редакција
Скопскиот аеродром дефинитивно станува место каде што покрај вообичаените „боинзи“ можат да се видат и невообичаени авиони. По објавата за луксузниот авион кој бил приватен
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) „Фолтин“ како сaундтрак во новото видео на „When in Krushevo“ оутдор фестивал

Редакција
Деновиве се случи промоција на видеото од јунското 4-то издание на оутдоор фестивалот When in Krushevo. Основна мисија на When in Krusevo е да го
БАШ НИ Е ЌЕФ

Царовска: „Сивиот дом” на нашиот социјален систем од денеска замина во историјата

Редакција
Во двата мали групни домови отворени денеска се згрижени децата кои досега престојуваа во поранешната установа „Ранка Милановиќ“. Од денеска натаму, трите институции за згрижување
БАШ НИ Е ЌЕФ

Нова книга есеи на Венко Андоновски „Достоевски и Мекдоналдс“во издание на ТРИ

Редакција
Денес во издание на ТРИ излегува од печат најновата книга од авторот и професор Венко Андоновски со наслов „Достоевски и Мекдоналдс“. Оваа збирка есеи е
БАШ НИ Е ЌЕФ

Вработените на Рамсторе заедно со своите потрошувачи се вклучија во одбележувањето на Светскиот ден на гладта

Редакција
Вработените на Рамсторе заедно со своите потрошувачи повторно ја покажаа својата хуманост и втора година по ред активно се вклучија во одбележувањето на Светскиот ден
БАШ НИ Е ЌЕФ

Пријатно изненадување: Група млади татковци отворија фејсбук-страница „Одговорен татко“

Редакција
Група млади татковци започнаа иницијатива за зголемување на свесноста кај татковците за нивната улога во развојот на детето. Отворија фан страна на социјалната мрежа „Фејсбук“
БАШ НИ Е ЌЕФ

Андреа Мирческа ја освои наградата Golden Oryx од „Катар ервејс“: Басистката е првата женска победничка на престижната награда

Редакција
Басистката Андреа Мирческа е добитник на годинешната награда за најдобар млад џез музичар „Златен Орикс“ (Golden Oryx) доделена од „Катар ервејс“ како дел од Скопскиот
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Татјана Јанушева го краси престижниот американски моден магазин Pump, со фотографии од Санторини

Редакција
Татјана Јанушева (16 години) од Велес е новото лице на престижниот американски моден магазин Pump. Фотосесијата беше направена летово на прекрасниот остров Санторини со модната
БАШ НИ Е ЌЕФ

Отсега, вашето омилено Старбакс кафе заедно со Виталиа мусли…

Никола Осило
Најпознатата македонска компанија за здрава храна, Виталиа, започна соработка со светскиот бренд на кафе – Старбакс. Посетителите на Старбакс Белград, освен што можат да ги
БАШ НИ Е ЌЕФ

AVON ја лансира Distillery, колекција која ја застапува чистата убавина без компромиси

Редакција
Слушајќи го гласот на бројните добро информирани и општествено одговорни потрошувачи, AVON ја лансира Distillery, линија на вегански и алерго-тестирани производи за нега на кожа