еМагазин

Рубрика: БАШ НИ Е ЌЕФ

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Портокалова велосипедска тура, изложба на карикатури и холандски пазар на отворањето на Деновите на Холандија во Ист Гејт Мол

Редакција
По повод националниот ден на Холандија – Денот на Кралот, Амбасадата заедно со своите партнери го отвори второто издание на „Денови на Холандија“ во Ист...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Лајонсите прегледаа повеќе од 30.000 деца за вид

Редакција
Повеќе од 30.000 деца од предшколска возраст, во минативе шест години, минаа низ скрининг прегледи за вид благодарение на неколкугодишната активност на членовите на Лајонс...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Вечерва промоција на збирка поезија од познатиот српски режисер Срѓан Драгојевиќ

Редакција
Вечерва, со почеток во 19:30 часот, во Бистро комедија, ќе се случи промоција на „Чат-пат е добро да се читне некоја книга за да не...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

И Македонка меѓу 100. највлијателни личности во светот според „Тајм“

Редакција
Меѓу 100. највлијателни личности во светот за годинава, според најновиот избор на американскиот магазин „Тајм“ се најде и Македонката Светлана Мојсов, светски познат научник, пренесе Независен....
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

За сигурна иднина – ново стратешко партнерство на СОС Детско село и Еуролинк осигурување

Редакција
Еуролоинк осигурување е новиот стратешки партнер на СОС Детско село. Лидерот на пазарот на неживотно осигурување и членка на групацијата ГРАВЕ ја препозна благородната мисија...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Работилници за врсничко насилство и за учениците од Берово во кампањата на „Макпетрол“

Редакција
Во основните училишта во Берово ќе се одржат едукативни средби за булинг кои што ќе ги овозможи „Макпетрол“, информираат од компанијата. Активностите отпочнуваат со меморандум...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео) “Богородице Дево” во изведба на Сузана Спасовска и црковниот клирос „Пелагонитиса“

Редакција
Објавен е четвртиот видео запис од видео проектот “Терирем”, “Богородице Дево” во изведба на македонската пејачка Сузана Спасовска и црковниот клирос „Пелагонитиса“. Видео-проектот „Терирем“ (16...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Во знакот на пролетта, цветен фестивал од 17 до 21. април во Diamond Mall

Редакција
Ако сте вљубеници во цвеќињата, кои се симбол на убавата страна на животот, Diamond Mall е вистинско место за вас, информираат од таму. Од 17...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Алкалоид донираше течен „Омепразол“ со кој ќе помогне во лекувањето на околу 200 деца

Редакција
Како континуиран поддржувач на македонското здравство и фармација, „Алкалоид“ АД Скопје донира дел од своите производни количини на иновативнaта формулација на „Омепразол“ во течна форма,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Ни ден без (с)мисла: ТРИ со новитети, попусти и промоции на годинешниот Саем на книгата

Редакција
Овој Саем на книгата, од 18 до 24. април, во Спортската сала „Борис Трајковски“, на штандот на ТРИ ќе ве пречекаат многу (новитети од) домашни...