еМагазин

Tag : изложба

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) „МакеДокс“: Одржана премиера на „Тетовски самрак“ 

Редакција
Сензитивната и интимна приказна што ја носи изложбата „Љубените. Сеќавање на еден заеднички живот“, дванаесет портрети на Билјана Гарванлиева (1973-2016) и Мануел Цимер, поттикна многу
Забава

Отворање на светската фотографска изложба од колекцијата на ФотоЕвиденс во НЛБ Галерија 

Редакција
Со почеток во 20:30 часот, вечерва (20 август) во НЛБ Галеријата, „Фото сојузот на Македонија“ во рамките на своите активности „Денови на македонска фотографија“ пред
БАШ НИ Е ЌЕФ

Светската фотографска изложба од колекцијата на ФотоЕвиденс од утре вечер во НЛБ Галерија 

Редакција
На 20 август, вторник, со почеток во 20:30 часот, во НЛБ Галеријата, „Фото сојузот на Македонија“ во рамките на своите активности „Денови на македонска фотографија“
БАШ НИ Е ЌЕФ

Вечерва во НЛБ Галеријата 25 уметници на ДЛУМ ќе се претстават на тема „Цртеж-Експериментален цртеж“

Редакција
Друштвото на ликовни уметници на Македонија во соработка со Дирекцијата за култура и уметност „Скопско лето“, а под покровителство на Град Скопје вечерва, во Галеријата
БАШ НИ Е ЌЕФ

Младинската иницијатива S.H.A.R.E. од гимназијата „Орце Николов“ во акција – заедно во решавање на проблемите на младите

Никола Осило
„Што ми помогна да го пребродам проблемот“, ќе биде темата на изложбата која ќе се оджи на 27 мај, 2019 година со почеток во 19
БАШ НИ Е ЌЕФ

Изложбата „Јапонија” на Дејан Колевски во НЛБ Галерија

Редакција
На 16.5.2019 година во 20 часот во НЛБ Галерија ќе биде отворена изложбата на фотографии од Дејан Колевски насловена како „Јапонија“. Изложбата е составена од
Локално

(Галерија) За вљубениците во автомобили во Скопје: Изложба на електрични и хибридни возила

Редакција
Вљубениците во автомобилите денеска имаат можност да погледнат стотина модели автомобили од петнаесетина брендови на изложбата Авто Плус Стрит Шоу, што се одржува на булеварот
Забава

(Фото) Каролина во Њујорк на подготовките на изложбата на сопругот Корубин

Редакција
Македонската пејачка Каролина се наоѓа во Њујорк за изложбата на нејзиниот сопруг Михаил Корубин. Изложбата ќе биде отворена на 18. април во галеријата MC-Њујорк. Каролина
БАШ НИ Е ЌЕФ

Сликарската династија Стадим со изложба во НЛБ Галерија

Редакција
На 12. април 2019 година со почеток од 19 часот во НЛБ Галерија (ул.Мајка Тереза 1, Скопје), ќе биде отворена изложбата на Сликарската династија Стадим.
БАШ НИ Е ЌЕФ

Изложба на Моника Десоска – Каргова „Живееме, танцуваме, тагуваме…“ во НЛБ Галерија

Редакција
Утре (20 март) со почеток од 20:30 часот, во НЛБ Галерија (ул.Мајка Тереза 1, Скопје) ќе биде отворена изложбата „Живееме, танцуваме, тагуваме…“ на дела од