еМагазин

Tag : меморандум

БАШ НИ Е ЌЕФ

ЗНМ и ДЗР потпишаа Меморандум за соработка

Редакција
Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Државниот завод за ревизија (ДЗР) денеска потпишаа Меморандум за соработка, во кој централно место зафаќа блиската заемна соработка...
Бизнис

Бектеши-Петкова: Преговорите за изградбата на нуклеарната централа Белене започнуваат на почетокот на 2020 година

Редакција
Интересот за учество на Македонија во изградбата на нуклерната централа Белене во Бугарија е уште еден чекор за продлабочување на соработката во делот на енергетиката....