еМагазин

Tag : директор

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Запознајте ги чуварите на јавните пари: Трендафилов, директор на Управата за финанско разузнавање, фан на спортот и Леонардо Да Винчи

Редакција
Во серијал, еМагазин Ве запознава со чуварите на јавните пари. Директорот на Управата за финанско разузнавање, Блажо Трендафилов работи во Управата повеќе од 10 години во
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Запознајте ги чуварите на јавните пари: Директорот на Царината, Танасоски има брат близнак и ќерки близначки

Редакција
Во серијал, еМагазин Ве запознава со чуварите на јавните пари. Директорот на Царинската Управа, Ѓоко Танасоски, според неговите колеги е одличен комуникатор. Дипломирал и магистрирал
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил бившиот пратеник Томислав Тунтев, сега нов директор на АЦВ

Редакција
Сега веќе поранешниот пратеник и кординатор на пратеничката група на СДСМ, Томислав Тунтев, и официјално е новиот генерален директор на Агенцијата за цивилно воздухопловство, која
Бизнис ТОП СТОРИИ

Томислав Тунтев стана генерален директор на Агенцијата за цивилно воздухопловство

Редакција
Со одлука на Управниот одбор на Агенцијата за цивилно воздухопловство (АЦВ), функцијата генерален директор на АЦВ од денеска официјално ја презема Томислав Тунтев. Како што
Македонија

Тунтев повеќе не е пратеник, ќе биде директор на Агенцијата за цивилно воздухопловство

Редакција
Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери на денешната пленарна седница ја констатира оставката на пратеникот и координатор на пратеничката група на СДСМ, Томислав
Македонија ТОП СТОРИИ

Зоран Трајчевски, директорот на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги за авионски билети потрошил 102.857 денари

Редакција
Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги согласно заложбите за транспарентност и отвореност ги објави трошоците на директорот на Агенцијата, Зоран Трајчевски за периодот од
ЧИСТА ОКОЛИНА

Влада: Постапката за избор на директор на НП „Галичица“ е целосно запазена

Редакција
Постапката за назначување на директор на Националниот парк „Галичица“ е целосно запазена, изјави денеска владиниот портпарол Миле Бошњаковски. – Се работи за в.д. директор кој
ЧИСТА ОКОЛИНА

Прашање до Владата: Зошто е сменет стручниот прв човек на националниот парк Галичица

Редакција
Граѓанските еколошки здруженија реагираат на одлуката на Владата за смена на сегашниот в.д. директор на Националниот парк Галичица, Андон Бојаџи. Тие сметаат дека за соодветно
Македонија

30 дена притвор за поранешниот директор на УБК, Владимир Атанасовски

Редакција
Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразознавање (УБК), Владимир Атанасовски доби 30 дена притвор, поради инволвираност во настаните во Собранието од 27 април. „Надлежен обвинител
Македонија

Наташа Габер Дамјановска избрана за нов директор на Академијата за судии и јавни обвинители

Редакција
Наташа Габер Дамјановска е избрана за нов директор на Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ за следните четири години. Одлуката со осум гласови „за“, еден „воздржан“