еМагазин

Tag : директор

Македонија

Горан Трајковски си даде оставка од директорското место во ДЗЛП

Никола Осило
Директорот на Дирекцијата заштита на личните податоци Горан Трајковски си поднесе оставка од функцијата. Трајковски ваквиот чекор го образложил со лични причини, а оставката била
Бизнис

Кирил Колемишевски именуван за в.д. главен извршен директор на Македонската банка за поддршка на развојот

Никола Осило
На седницата на Надзорниот одбор на Македонската банка за поддршка на развојот одржана завчера е донесена одлука Кирил Колемишевски да биде именуван за вршител на
Бизнис ТОП СТОРИИ

Коста Митровски веќе не е главен извршен директор на УНИ Банка

Никола Осило
Коста Митровски, сметано од 13.05.2019 година повеќе не ги извршува функциите главен извршен директор и претседател на Управниот одбор на Универзална Инвестициона Банка АД Скопје,
Локално

Сметководителка 44 пати оправдувала директор на јавно претпријатије во Охрид за неоправдани патни трошоци

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Т.К.(39) од село Лескоец, охридско, поради постоење основи на сомнение за сторено продолжено кривично дело ,,злоупотреба на службена положба
Локално

Директор на комунално претпријатие 43 пати го прекршил Законот за јавни набавки

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против В.Ѓ.(53) од Зрновци поради постоење основи на сомнение за сторено продолжено кривично дело „злоупотреба на
Бизнис

Несекојдневен случај: МВР кривично гони директор на фирма што не плаќал за прекувремена работа

Никола Осило
СВР Битола поднесе кривична пријава против М.К.(54) од Скопје и правно лице од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “повреда на
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Ученик од гимназијата во Велес со јавно обраќање до директорот: Не можам да ја разберам Вашата недоверба во своите ученици

Редакција
Ученикот во четврта година во СОУ „Гимназија Кочо Рацин“ – Велес, Дино Јанаќиев на неговиот фејсбук-профил раскажа приказна како директорот на училиштето во кое учи, го
Бизнис ТОП СТОРИИ

Колкава плата има Глигорие Гоговски, генералниот директор на Тетекс

Редакција
На Глигорие Гоговски, генералниот директор на Тетекс АД Тетово по основ на менаџерски договор минатата година му се исплатени нето 2.489.952 денари, стои во Годишниот
Македонија ТОП СТОРИИ

МВР кривично го гони Коце Трајановски за вработувањето на директорот на „Водовод и канализација“

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на Скопје Коце Трајановски и уште три лица од градската администрација за злоупотреба на
Македонија

Владата го именуваше Илбер Села за директор на Агенцијата за спроведување на Законот за употреба на јазиците

Редакција
Владата на денешната седница го именуваше Илбер Села за директор на Агенцијата за спроведување на Законот за употреба на јазиците. „Именувањето е извршено во согласност