еМагазин

Tag : директор

Македонија

Почина директорот на МЖ Транспорт Шабан Зендели

Редакција
По кратко боледување почина генералниот директор на МЖ Транспорт АД-Скопје, Шабан Зендели (1961) соопшти МЖ Транспорт. Погребот на Зендели ќе се одржи денеска попладне во
Свет

Директорот на „Боинг“ призна дека е направена грешка со системот за предупредување во пилотската кабина на „737 Макс“

Редакција
Генералниот директор на „Боинг“, Денис Муленбург призна дека компанијата направила „грешка“ при ракување со проблематичниот систем за предупредување во пилотската кабина на авионот „737 Макс“,
Локално

МВР: Приведена жена која му се заканувала на директорот на затворот во Шутка

Никола Осило
На 14.06.2019 година во СВР Скопје било пријавeno дека околу 10.30 часот пред главната капија на Затвор Скопје дошла Б.С. и недолично се однесувала кон
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој е Есад Рахиќ, новиот в.д. директор на затворот „Скопје“ во Шутка

Редакција
Владата ја констатираше оставката на директорот на истражниот затвор – „Скопје“, Ѓоко Котевски. На предлог на Управата за извршување санкции за в.д. директор на оваа
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Виктор Димовски, новиот директор на Агенцијата за национална безбедност

Редакција
Виктор Димовски е новиот директор на Агенцијата за национална безбедност. Каков имот пријавил еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист, кој го доставил до Државната комисија
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој е Виктор Димовски, новиот директор на Агенцијата за национална безбедност

Редакција
Владата го назначи дипломатот Виктор Димиовски за нов директор на Агенцијата за национална безбедност. Кој е Димиовски? Димовски од 2017 година беше државен секретар во Министерството за
Македонија ТОП СТОРИИ

Дипломатот Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за национална безбедност

Редакција
На денешната седница на Владата, Виктор Димовски е назначен за нов директор на Агенцијата за национална безбедност. Тој е доктор на политички науки и дипломат
Македонија ТОП СТОРИИ

Есад Рахиќ нов директор на затворот во Шутка

Редакција
Есад Рахиќ на денешната седница на Владата е назначен за нов директор на затворот „Скопје„ во Шутка. Тој доаѓа на местото на Ѓоко Котевски, кој
Македонија

Горан Трајковски си даде оставка од директорското место во ДЗЛП

Никола Осило
Директорот на Дирекцијата заштита на личните податоци Горан Трајковски си поднесе оставка од функцијата. Трајковски ваквиот чекор го образложил со лични причини, а оставката била
Бизнис

Кирил Колемишевски именуван за в.д. главен извршен директор на Македонската банка за поддршка на развојот

Никола Осило
На седницата на Надзорниот одбор на Македонската банка за поддршка на развојот одржана завчера е донесена одлука Кирил Колемишевски да биде именуван за вршител на