еМагазин

Tag : директор

Бизнис

Mетодија Мирчев нов извршен директор на А1 Македонија

Редакција
Методија Мирчев е назначен за нов извршен директор на А1 Македонија. Од компанијата соопштуваат дека тој од денеска ги презема одговорностите на извршната позиција и...
Бизнис

Вук Радовиќ е нов в.д главен извршен директор на ОКТА

Редакција
Од 1-ви јануари 2020 година нов в.д главен извршен директор на ОКТА е Вук Радовиќ. На раководната позиција во најголемата нафтена компанија во државата доаѓа...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Петар Денковски е нов генерален директор на Веро

Редакција
Петар Денковски е назначен за нов генерален директор на Веропулос Дооел Скопје, кој доаѓа на местото на досегашниот генерален директор, Лукас Бисиас, информираат од компанијата....
Бизнис

Запрена постапката за разрешување на директорот на АЕК, Сашо Димитријоски

Никола Осило
Постапката за разрешување на директорот на Агенцијата за електронски комуникации (АЕК), Сашо Димитријоски е запрена откако на последната седница на Комисијата на АЕК двајца членови...
Македонија

Годинава со судски налог биле прислушувани 369 лица

Редакција
Во 2019 година заклучно со септември, Оперативно-техничката агенција (ОТА) технички посредувала во активирање на мерката за следење на комуникациите вкупно во 369 комуникации, вели директорот на...
Бизнис

Оставка си поднесе заменик директорот на „Факом“, Бојан Јордановски назначен за ВД генерален директор

Никола Осило
За в.д. претседател на Управен одбор и в.д. генерален директор на „Факом“ АД Скопје се запишува  лицето Бојан Јордановски, соопшти компанијата преку Македонската берза. „Воедно...
Македонија ТОП СТОРИИ

Владата „подели“ апанажа: Кои се функционерите кои ќе земаат плата иако се разрешени?

Никола Осило
Владата на една од последните седници донела одлука за утврдување на право на плата на неколку функционери кои беа разрешени во јули, годинава, а кои...
Бизнис

Марко Микиќ назначен за генерален директор и претседател на УО на „Еуросиг“

Никола Осило
Друштвото за осигурување „Еуросиг“ АД Скопје преку Македонската берза информира дека има промена на овластено лице генерален директор и претседател на Управниот одбор. „Наместо Арт...
Бизнис

Директорот на Паркинзи на општина Центар вработува помошник за односи со јавноста за плата од 30.162 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 3 јавни службеници во јавното претпријатие за јавни паркиралишта Паркинзи на Општина Центар. Се бараат советник за судски постапки за...
Македонија

Приведен Андреа Поповски, поранешен в.д. директор на Централен регистар

Редакција
За случај на Управата на финансиската полиција, за кој засега не се откриваат повеќе детали, денеска е приведен поранешниот в.д. директор на Централен регистар, Андреа...