еМагазин

Tag : сметководители

Бизнис

Сметководители заболени од коронавирусот, фелата бара итни мерки за заштита од Владата

Редакција
Со Ковид-19 се заразени и сметководители, поради што бараме состојбата итно да се разгледа и ако е можно да се донесат дополнителни мерки за заштита...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владата „крчка“ нов закон за сметководствени работи: Нови обврски за сметководителите

Никола Осило
Министерството за финансии подготвува нов Закон за вршење на сметководствени работи. Во образложението се вели дека Законот за вршење на сметководствени работи е донесен во...