еМагазин

Tag : операција

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Пациентите ќе се изначекаат за операции: Владата укажа, клиниките треба да постапат за набавка на нови компресорски станици

Редакција
Министерството за здравство соопшти дека Владата на седница ја разгледала и ја усвоила Информација за состојбата во хируршките клиники при Универзитетски Клинички центар „Мајка Тереза“...
Балкан ТОП СТОРИИ

На здрав пациент изваден желудник, словенечките хирурзи оперирале погрешно лице за кое мислеле дека има рак

Редакција
На Онколошкиот институт во Љубљана, опериран е пациент на кој му е изваден желудникот, поради дијагноза со карцином. Подоцна било утврдено дека е оперирано погрешно...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

47-годишниот Владо Симјановски треба да се оперира од рак на бели дробови, потребни се средства

Редакција
Веќе извесно време кичевчани и останатите големи луѓе самоиницијативно собираат финансиски средства за лекување за Владо Симјановски (47), кој боледува од тешка болест на десното...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Благојче Стојанов од Штип има тумор на мозокот, потребни се средства за операција во Турција

Редакција
Благојче Стојанов од Штип е дијагностициран со тумор во мозокот и се потребни 20.000 евра за итна операција во Турција. Сметките за донации се во...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Комплексна реконструкција на подлактица направена на Клиниката за ортопедски болести

Редакција
На Клиниката за ортопедски болести при ТОАРИЛУЦ минатата недела е изведен комплициран оперативен зафат – реконструкција на горен екстермитет на 44-годишен маж кој бил повреден...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Можеме да собереме: На Луна ѝ недостасуваат 10.000 евра за операција

Редакција
Потребни се 10.000 евра за Луна да добие термин за операција. „Апел до сите вас хумани луѓе би ве замолила ако можете барем уште еднаш...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Да помогнеме: На Билјана Лазова ѝ недостасуваат уште 1.000 евра за операција, која се одложува заради недостиг на средства

Редакција
На Билјана Лазова ѝ недостасуваат уште 60.000 денари за да си го спаси животот. Операцијата веќе неколкупати се одложи поради недостиг на средства. „Ајде да...
Да помогнеме

Да помогнеме: Деветгодишниот Алексеј треба да се оперира од вродена сколиоза, потребни се 56.000 евра

Редакција
Деветгодишниот Алексеј Најдоски треба да се оперира од вродена сколиоза. Операцијата треба да се направи во Германија и чини 56.000 евра. Телефоните за донација се...
Да помогнеме

Можеме да собереме 3.000 евра за операција за Билјана

Редакција
Времето на Билјана се одбројува. Денес не замоли да и помогнеме да собере 3.300 евра за операција на 15 јуни за да продолжи да живее...
Техно ТОП СТОРИИ

Во клиниката ТОАРИЛУЦ првпат изведена операција на колено со помош на робот

Редакција
На Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и ургентен центар ТОАРИЛУЦ првпат во јавното здравство во земјава, со асистенција на...