еМагазин

Tag : турција

Локално ТОП СТОРИИ

Пристигна помош од Турција во гаснењето на пожарите

Редакција
Пристигна помош од Турција во гаснењето на пожарите кои ја зафатија Македонија. „Еден хеликоптер и два турски ер-трактори ќе го гаснат пожарот во струмичко Ново...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Мите Ѓоргиев има тумор на мозокот и треба да се лекува во Турција, потребни се средства

Редакција
Мите Ѓоргиев од Струмица има тумор на мозокот и мора итно да се лекува во Турција. Сите оние кои сакаат да донираат ги имаат потребните...
Балкан ТОП СТОРИИ

Тежок пораз на Ердоган на локалните избори, изгуби во Истанбул, Анкара и други големи градови

Редакција
Републиканска народна партија (ЦХП), главната опозициска партија во Турција победи на локалните избори во главниот град на земјата, Анкара и во Истанбул. Во Истанбул победи...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Потребни се средства за терапија и лекување на Марко во Турција

Редакција
Марко Џољевски во 2021 година правел операција на главата, бидејќи имал загнојување кое се ширело брзо, но со помош на донации, операцијата се направила и...
Локално ТОП СТОРИИ

19-годишно момче од Турција почина на скопската клиника

Редакција
МВР соопшти дека 19-годишен турски државјанин со престој во Скопје вчера бил примен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во тешка здравствена состојба по што починал....
Свет ТОП СТОРИИ

Турција одобри членство на Шведска во НАТО, остана уште Унгарија

Редакција
Турција по повеќе од една година одложување го одобри членство на Шведска во НАТО. Синоќа турските пратеници со 287 гласа „за“ го поддржаа ратификувањето на...
Македонија ТОП СТОРИИ

На Љупчо Палевски во Турција му е одреден привремен затвор од 40 дена

Редакција
На осомничениот за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски Палчо му е одреден привремен затвор во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Палевски ќе биде екстрадиран во Македонија за повеќе од еден месец

Редакција
Турција вчера му одреди 40-дневен екстрадициски притвор на Љупчо Палевски Палчо, осомничениот за убиството и грабнувањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот Панче Жежовски од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Љупчо Палевски во Турција доби 40 дена екстрадициски притвор

Редакција
Министерство за правда инфирмираше дека на осомничениот за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски во...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кога Палевски ќе биде екстрадиран во Македонија, за еден месец или за повеќе?

Редакција
Осомничениот за убиствата и грабнувањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот Панче Жежовски, Љупчо Палевски Палчо, поради законската процедура во Турција најверојатно нема да биде...