еМагазин

Tag : Љупчо Палевски

Македонија ТОП СТОРИИ

Екстрадиран Љупчо Палевски, пренесен е во затворот во Шутка

Редакција
Првоосомничениот за убиството и киднапирањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски Палчо, од Турција вечерва е екстрадиран...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во прашање се денови за испорачување на Палевски во Македонија, тврди Лога

Редакција
Министерот за правда Кренар Лога, за време на посетата на Турција изјави дека очекува постапката за екстрадиција на Љупчо Палевски Палчо, првоосомничениот за убиството на...
Македонија ТОП СТОРИИ

На Љупчо Палевски во Турција му е одреден привремен затвор од 40 дена

Редакција
На осомничениот за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски Палчо му е одреден привремен затвор во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Љупчо Палевски во Турција доби 40 дена екстрадициски притвор

Редакција
Министерство за правда инфирмираше дека на осомничениот за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кривична за возачот кој го возел Палевски до Турција

Редакција
И струмичанецот Стефан Димковски, кој го возеше осомничениот за убиствата и грабнувањето на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, Љупчо Палевски Палчо, од Србија до Турција,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Групата на Палевски, неофицијално, имала списоци за изнуди и ликвидации, вели Ременски

Редакција
Групата на осомничениот за убиство и грабнување на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, Љупчо Палевски Палчо Палевски, неофицијално, имала списоци за изнуди и ликвидации, вели...
Македонија ТОП СТОРИИ

Истрага и барање за притвор за струмичанецот кој го возеше Палевски од Србија до Турција, адвокатот засега останува на слобода

Редакција
Јавното обвинителство отвори истрага и за струмичанецот Стефан Димковски, кој го возеше осомничениот за убиството и грабнување на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, Љупчо Палевски...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителство го изготви барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје го изготви Барањето за екстрадиција од Република Турција на Љупчо Палевски, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. -Јавниот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Притвор и истрага за Љупчо Палевски, првоосомичениот за убиството на Вања и Панче

Редакција
Првоосомичениот за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски Палчо, кој е во бегство, доби 30-дневен притвор, кој...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Распишана меѓународна потерница за Љупчо Палевски, осомничен за убиството на Вања и Панче

Редакција
Министерството за внатрешни работи распиша меѓународна потерница за првоосомничениот за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски...