еМагазин

Tag : возач

Свет

Автомобил влета во карневалска поворка во Германија и повреди најмалку 30 лица меѓу кои и деца

Редакција
Автомобил влетал во карневалска поворка во градот Волкмарсен во западна Германија, при што најмалку 30 лица биле повредени помеѓу кои и деца, јавуваат германските медиуми....
Локално

Возач на автобус нападнал малолетник

Никола Осило
На 20.11.2019 во 16.00 часот во СВР Скопје, И.А.(42) од с.Стајковци, скопско, пријавил дека во 13.20 часот на автобуска постојка на бул.„Александар Македонски“ неговиот малолетен...
Локално

Во Кавадарци отстранет од работно место возачот на болничко возило кој возел под дејство на алкохол

Редакција
Отстранет е од работно место возачот на болничко возило кој возел под дејство на алкохол во Кавадарци, потврдија за МИА од Министерството за здравство. МИА...
Локално

Тројца тепале возач на автобус на постојка на улица „Цветан Димов“

Никола Осило
На 02.10.2019 во 20.20 часот во СВР Скопје, И.Г.(37) од Скопје, вработен како возач на автобус, пријавил дека околу 15.40 часот на автобуска постојка на...
Локално

Возач на „Туарег“ напaднал колега со „Лада“ по сообраќајна несреќа во Скопје

Никола Осило
На 06.09.2019 во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во населба Пинтија по претходно случена сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „лада„ управувано...
Локално

Тешко повредена скопјанка по удар од автомобил, возачот избегал

Никола Осило
На 27.08.2019 во 19,30 часот било пријавено дека на крстосницата од улицата „Франк Харкорт Манинг“ и улицата „Козјак“ во Скопје патничко моторно возило управувано од...
Локално

Почина возач по излетување од пат со влекач „Даф“

Никола Осило
На 14.08.2019 година во 18,45 часот во СВР Скопје, било пријавено дека во с.Дрма, поточно на регионален пат помеѓу с.Идризово и с.Петровец Д.Т.(36) од с.Ржаничино-скопско...
Локално

Физички нападнал возач на ЈСП бидејќи со автобус му скршил ретровизор на „Голф“

Никола Осило
На 13.08.2019 во 09.10 часот во СВР Скопје, В.С.(56) од .Сопиште,скопско,вработен како возач на автобус во ЈСП, пријавил дека на 11.08.2019  година околу 18,10 часот,...
Локално

Двајца полицајци и еден возач повредени во судар меѓу полициска „Шкода“ и „Берлинго“

Никола Осило
На 09.08.2019 во 00.30 час на раскрсницата на ул. “Интернационални бригади“ со ул. “Миодраг Илиќ“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Шкода “,...
Локално

Детали од Обвинителството за сообраќајната несреќа на патот Велес – Штип

Редакција
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес синоќа изврши увид на регионалниот пат Велес – Штип, кај Ново Село, на местото каде се случи...