еМагазин

Tag : екстрадиција

Македонија ТОП СТОРИИ

Бесим Красниќи екстрадиран во Македонија, спроведен е во Идризово

Редакција
Бесим Красниќи (44) од Косово денеска е екстрадиран во Македонија и е спроведен во затворот Идризово, информираа од Министерството за внатрешни работи. Тој се бараше...
Македонија ТОП СТОРИИ

За Палевски се уште нема обвинение

Редакција
Синоќа во Македонија од Турција беше екстрадиран Љупчо Палевски Палчо, кој е осомничен за убиството и киднапирањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Палевски вечерва ќе биде екстрадиран во Македонија

Редакција
Првоосомничениот за убиството и киднапирањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски Палчо, вечерва од Турција ќе биде...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Палчо во наводно писмо тврди дека тој барал брза екстрадиција: „Министерот Лога лаже“

Редакција
Политичката партија Десна на која до неодамна претседател и беше Љупчо Палевски Палчо, осомничен за убиството и киднапирањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Турција одобри екстрадиција на Палчо

Редакција
Турција одобри екстрадиција на Љупчо Палевски Палчо, кој е осомничен за убиството и киднапирањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панчо Жежовски од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Побарана екстрадиција на Шеваљ Муареми и Мухамед Чајани од Обединетите Арапски Емирати

Редакција
Министерството за правда ја почна процедурата за екстрадиција на Шеваљ Муареми и Мухамед Чајани од Обединетите Арапски Емирати. Барањата за нивна екстрадиција во Македонија се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Турција дала рок за екстрадиција на Палчо, Лога не кажа кога

Редакција
Министерот за правда Кренар Лога денеска изјави дека при официјалната посета на Турција, оттаму бил информиран дека за екстрадиција на осомничениот за убиства и киднапирање,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Од Палевски зависи колку брзо ќе биде екстрадиран во Македонија

Редакција
Колку брзо ќе биде екстрадиран од Турција во Македонија осомничениот за убиството и грабнувањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски...
Македонија ТОП СТОРИИ

За испорака на Палевски ќе бидат потребни месеци

Редакција
Од Министерството за правда информираа дека вчера добило известување дека до нивните колеги во Турција стигнало барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски Палчо, осомничен за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ако нема докази за убиствата, Палевски тешко ќе биде екстрадиран во Македонија?

Редакција
Една од клучните работи во процесот на екстрадција на Љупчо Палевски Палчо од Турција, кој е осомничен за убиствата на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје...