еМагазин

Tag : Палевски

Македонија ТОП СТОРИИ

Во куферот на Палевски со кој влезе во Шутка имало евра, лири и телевизор

Редакција
Во куферот на Љупчо Палевски Палчо, првоосомничениот за убиството и киднапирањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес, со кој...
Македонија ТОП СТОРИИ

Палевски во потрага по адвокати, ќе биде спроведен во Кривичен за притворот

Редакција
Љупчо Палевски Палчо, првоосомничениот за убиството и киднапирањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес е во потрага по адвокати,...
Македонија ТОП СТОРИИ

До каде е истрагата за Палевски?

Редакција
Поради недостапноста на Љупчо Палевски Палчо, првоосомничениот за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес, истрагата за овој случај...
Македонија ТОП СТОРИИ

До Уставен досега немало иницијатива за дерегистирање на партијата “Десна“ на Палевски

Редакција
Претседателката на Уставниот суд, Добрила Кацараска во интервју за „24 Отворено“ на ТВ 24 информираше дека досега до Судот немало иницијатива за дерегистирање на партијата...
Македонија ТОП СТОРИИ

Палевски му се заканувал на Мицкоски и неговиот постар син

Редакција
Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за 360 степени на МТВ 1 откри дека осомничениот за убиството и грабнувањето на Вања Ѓорчевска и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пендаровски му пишал на Ердоган за екстрадицијата на Палевски

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски вчера пратил порака до Кабинетот на турскиот претседател Реџап Таип Ердоган, во врска со екстрадицијата на осомничениот за убиство и грабнување на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ако нема докази за убиствата, Палевски тешко ќе биде екстрадиран во Македонија?

Редакција
Една од клучните работи во процесот на екстрадција на Љупчо Палевски Палчо од Турција, кој е осомничен за убиствата на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје...
Македонија ТОП СТОРИИ

Палевски ќе биде екстрадиран во Македонија за повеќе од еден месец

Редакција
Турција вчера му одреди 40-дневен екстрадициски притвор на Љупчо Палевски Палчо, осомничениот за убиството и грабнувањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот Панче Жежовски од...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кога Палевски ќе биде екстрадиран во Македонија, за еден месец или за повеќе?

Редакција
Осомничениот за убиствата и грабнувањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот Панче Жежовски, Љупчо Палевски Палчо, поради законската процедура во Турција најверојатно нема да биде...
Македонија ТОП СТОРИИ

На Фејсбук, група за „правда“ за Палевски, се договара и протест

Редакција
На Фејсбук е формирана група „Правда за Палчо, правда за Вања, правда за Панче, правда за Македонија“. На истата администраторите, но и граѓани кои се...