еМагазин

Рубрика: ТОП СТОРИИ

CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Бардовци доби крчма „Жуто Комбе“

Никола Осило
На влезот на една од најелитните скопски населби Бардовци деновиве беше отворена крчмата „Жуто комбе“. Убавиот амбиент изработен од стара дрвена граѓа и прекрасните македонски
Македонија ТОП СТОРИИ

Најнови податоци од ДИК: Излезноста 41.85%, Пендаровски освоил 323.892, Силјановска 319.364, а Река 79.921 гласови

Редакција
На вчерашните претседателски избори од запишаните 1.808.131 гласач, своето право го оствариле 755.816, односно излезеноста била 41.85 отсто, информира Државната изборна комисија (ДИК). Во Заклучокот
Бизнис ТОП СТОРИИ

Во блок-трансакција продадени 12.365 акции од „Киро Дандаро“ за 10,6 милиони денари

Никола Осило
Во блок-трансакција вредна 10,6 милиони денари денеска преку Македонската берза беа продадени 12.365 акции од „Киро Дандаро“ АД Битола. Акциите се продадоа по цена од
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Кардула прашува зошто Град Скопје не ги предал делата на Атина, собрани во хуманитарни цели

Редакција
Графичкиот дизајнер Зоран Кардула кој иницираше акција за собирање на уметнички дела за хуманитарни цели по повод пожарот во Атика, Грција вели дека Град Скопје
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Шоуто стана реалност: Комичарот Зеленски го прегази Порошенко на претседателските избори во Украина

Никола Осило
Речиси никој во Украина, ниту во светот не очекуваше дека 41-годишниот Володимир Зеленски ќе го победи актуелниот претседател на земјата Петро Порошенко, освојувајќи 73% од
Македонија ТОП СТОРИИ

Поради неважечките ливчиња не се избра градоначалник во Ново Село во првиот изборен круг

Редакција
Неважечките 103 ливчиња се причина да нема избор на градоначалник на Општина Ново Село на вчерашните предвремени избори. Имено, кандидатот на ВМРО ДПМНЕ, Николчо Стоилков
Локално ТОП СТОРИИ

Татко и деветгодишен син убиени во Слупчане

Редакција
Татко и син се пронајдени мртви застрелани со огнено оружје во атарот на село Слупчане синоќа во 22.40 часот, соопшти МВР. Полициски службеници од Полициското
Македонија ТОП СТОРИИ

„Слаб одзив, вториот круг неизвесен“: Што коментираат странските медиуми за претседателските избори

Редакција
„Кандидатите на владејачката СДСМ и на националистичката ВМРО-ДПМНЕ ќе се соочат на вториот круг од претседателските избори во Северна Македонија на 5 мај, откако двајцата
Македонија ТОП СТОРИИ

Охриѓани новиот градоначалник ќе го бираат во вториот круг од изборите: Кој доби најмногу гласови?

Редакција
Официјалните податоци што ги објави Државната изборна комисија (ДИК) во врска со одржаните предвремени избори за градоначалник покажуваат дека охриѓани идниот градоначалник ќе го добијат
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „збесна“ за изборите: „За прв пат Бојкотирам и ДУИ се на иста линија“

Никола Осило
Лавина реакции има на социјалните мрежи откако “горе-долу“ се знаат првичните резултати од првиот круг на претседателските избори. Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер: