еМагазин

Рубрика: ТОП СТОРИИ

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Енерџи деливери солушнс“ го доби тендерот на Клиниката за гинекологија за набавка на струја вреден 195.000 евра

Редакција
ЈЗУ Универзитетска Клиника за гинекологија и акушерство Скопје по распишаниот тендер за набавка на електрична енергија склучи договор со друштвото за трговија и услуги „Енерџи...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Затворот „Идризово“ вработува седум лица, плата до 15.718 денари

Редакција
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 7 јавни службеници во КПУ Казнено поправен дом Идризово. Се бараат седум самостојни референти, а платата за сите работни смета...
Македонија ТОП СТОРИИ

Полициска акција во три фирми на Камчев

Редакција
Се уште тече полициска акција во три фирми поврзани со бизнисменот Орце Камчев и тоа две во нашата држава и една во Шпанија, со претходна...
Спорт ТОП СТОРИИ

Најтрофејниот македонски автомобилист Иџе обвинува дека е заборавен од Агенцијата за млади и спорт

Редакција
Најтрофејниот македонски автомобилист Игор Стефановски-Иџе обвинува дека е заборавен од Агенцијата за млади и спорт и дека од парите за Автомобилистичката федерација, тој добил нула...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владата бара најмалку 7,5 отсто од депозитите на СФРЈ во „Адриа Банка Виена“

Редакција
Владата на една од последните седници ја разгледала информацијата за регулирање на обврските и побарувањата на земјите сукцесори на поранешна СФРЈ кон и од „Адриа...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

Млади успешни претприемачи од Македонија: Основачите на CodeWell со награда во Варшава

Редакција
Синоќа се одржа гала церемонијата во Варшава организирана од страна на Европските Бизнис Награди по повод доделување на наградите за најдобри компании и претприемачи во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Тепачка“ за акции од Комерцијална банка на Македонската берза

Редакција
Македонската берза го објави билтенот за ноември во кој меѓудругото може да се види дека акциите на Комерцијална банка се убедливо најтргувани во минатиот месец...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Зимата ќе биде потопла, со повисоки температури и просечни врнежи

Редакција
Топла со натпросечни температури и врнежи во рамки на повеќегодишниот просек се очекува да биде зимата. Според УХМР, очекуваните влијанија од позитивните отстапувања на температурата...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавиле уставните судии: Кадриу има куќа и стан, вози Пежо

Редакција
еМагазин во серијал ќе Ви пренесе каков имот пријавиле уставните судии, кои деновиве се актуелни по најавата дека Уставниот суд ќе расправа по иницијативата за преиспитување...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавиле уставните судии: Јосифовски со сопругата имаат два стана, а вози Мерцедес бенз

Редакција
еМагазин во серијал ќе Ви пренесе каков имот пријавиле уставните судии, кои деновиве се актуелни по најавата дека Уставниот суд ќе расправа по иницијативата за преиспитување...