еМагазин

Рубрика: ТОП СТОРИИ

Македонија ТОП СТОРИИ

Судењето за организаторите на „27 април“ одложено за 26 февруари: Обвинетите бараат увид во доказите

Редакција
Судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието, се одложува за 26 февруари за обвинетите да извршат увид во доказите од предметот....
Бизнис ТОП СТОРИИ

Зетот на Минчо Јорданов назначен за в.д. генерален директор на „Бетон“

Редакција
Одборот на директори на „Бетон“ АД Скопје на состанокот одржан на 17.02.2020 година за в.д. извршен член на Одборот на директори и в.д. генерален директор...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Програмерите убедливо најплатени со просечна плата од 68.255 денари

Редакција
Државниот завод за статистика (ДЗС) соопшти дека просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во декември 2019 година изнесувала 26.836 денари. Анализата на податоците на ДЗС...
Македонија ТОП СТОРИИ

Истрага за две лица по акцијата во која беше запленет кокаин во Крушопек

Редакција
Заврши распитот на лицата кои беа лишени од слобода во акцијата во с. Крушопек, Општина Сарај, информираат од Јавно обвинителство. „Надлежен јавен обвинител од Основното...
Свет ТОП СТОРИИ

Вакцина против коронавирус ќе биде тестирана најрано во април

Редакција
Кинеските власти најавија дека вакцината против коронавирусот ќе биде тестирана кон крајот на април. Потврдени се уште 889 случаи на заразени лица, при штo во...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Арно викаа дрога ставаат во бананите„: Твитер реакции за заплениот кокаин во Крушопек

Редакција
Во полициска акција во скопското село Крушопек е запленета 1 килограм, а не 1 тон кокаин, како што претходно пренесоа дел од медиумите, најден во...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Расист во Германија уби девет лица и ја застрелал мајка си пред да се самоубие

Редакција
Тобиас Р. е 43-годишниот Германец кој синоќа уби девет лица во два наргиле барови во гратчето Ханау во близина на Франкфурт, пренесе Ројтерс. Германската полиција...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Рекорден пораст: Просечната плата за еден месец „скокна“ за 1.049 денари

Редакција
Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во декември 2019 година, изнесувала 26.836 денари, што е зголемување за 1.049 денари во однос на ноември, 2019 година...
Македонија ТОП СТОРИИ

Адвокатот Димишков на судењето за „Рекет“: Камчеви сакаа да ме искористат

Редакција
Адвокатот Васил Димишков, брат на судијката Весна Димишкова денеска сведочеше за предметот „Рекет“ во кој обвинети се Бојан Јовановски – Боки13 и Катица Јанева. Димишков...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) Приведени 4 лица, запленет 1 килограм кокаин во Крушопек, детали од МВР

Редакција
Одделот за сузбивање на организиран и сериозен организиран криминал, Единица за недозволена трговија со дрога во период од 17-19.02.2020 година во координација со Јавен обвинител...