еМагазин

Рубрика: ТОП СТОРИИ

Македонија ТОП СТОРИИ

(Аудио) Нови „бомби“ за Заев

Редакција
Корисник под псевдонимот “Mijacko Sileze“ на Јутјуб објави две „бомби“ на кои наводно се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер, Зоран Заев. Според првата...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Силјановска Давкова вежба јога на Козјак: Мора да научиме да ги цениме и чуваме нашите убавини

Редакција
Професорката и носителка на изборна листа на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова објави фотографии како вежба јога на Козјак. „Поле погледниш, или планина -сегде Божева је...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Аудио) Во нова „бомба“ Николоски ги „брани“ зградите на советникот на ДУИ, Нефи Усеини

Редакција
Корисникот под псевдонимот „Обнова на режимот“ на Јутјуб објави нова „бомба“ во која наводно разговараат носителот на Изборна листа на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски и поранешниот министер...
Македонија ТОП СТОРИИ

Вкупно од Ковид-19 во Македонија заболеле 566 здравствени работници, оздравеле 349

Редакција
Според податоците на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ), заклучно со 5 јуни во Македонија досега од Ковид-19 заболеле вкупно 566 здравствени работници. “Од случаите кои...
Македонија ТОП СТОРИИ

80,6% од починати од Ковид-19 во Македонија со претходни заболувања

Редакција
Заклучно со последните податоци, објавени вчера, во Македонија поради компликации од Ковид-19 досега починаа 359 лица. „Од регистрираните смртни случаи, најголем дел се на возраст...
Македонија ТОП СТОРИИ

48,3% од заболените со Ковид-19 во Македонија имале контакт со потврден случај

Редакција
Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 7.406, а бројката на активни случаи е 3.493, соопшти вчера Министерството за здравство....
Македонија ТОП СТОРИИ

Вкупно импортирани 137 случаи на Ковид-19, последниот регистриран пред неколку дена

Редакција
Македонија целосно ги отвори своите граници на 26 јуни, а од денеска воведе задолжителен ПЦР тест за Ковид-19 за влез во државата од Србија, Косово,...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Аудио) Заев со „лажната“ Грета Тунберг зборува за Макрон, мигрантите, марихуана

Редакција
Руските пранкери Вован и Лексус на својот Јутјуб канал го објавија разговорот со лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев, кој мислел дека разговара...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Од утре задолжителен ПЦР тест за влез во држвава од Србија, Црна Гора, БиХ и Косово

Редакција
Од утре за влез во Македонија од Србија, Црна Гора, Босна и Херцеговина и Косово ќе биде задолжително да се приложи негативен ПЦР тест не...
Македонија ТОП СТОРИИ

Уставниот суд наесен ќе одлучува за казните за злоупотреба на службена должност

Редакција
Уставниот суд денеска за во септември го одложи одлучувањето за оценување на уставноста и законитоста на членот 353 став 5, кој предвидува казна затвор од...