еМагазин

Рубрика: ТОП СТОРИИ

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Винер“ го доби тендерот за осигурување на воздухопловите на Дирекцијата за заштита и спасување вреден 177.000 евра

Никола Осило
Дирекцијата за заштита и спасување по распишаниот тендер за осигурување на воздухоплови (внатрешно и меѓународно осигурување) склучи договор со акционерското друштво за осигурување Винер-Виена Иншуренс
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Драмите во СЈО и „Рекет“ нова кочница за ЕУ?

Никола Осило
Не престануваат реакциите во јавноста по случајот „Рекет“, а главното прашање кое сега се поставува е дали Европската Унија ќе го искористи овој случај како
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Има само кредит: Каков имот пријавила обвинителката од СЈО, Елизабета Јосифовска која сведочеше за „Рекет“

Редакција
Во серијал еМагазин ќе Ви пренесе каков имот пријавиле до Државната комисија за спречување на корупција, обвинителите од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) кои деновиве сведочат
Локално ТОП СТОРИИ

Злосторства како на филм: МВР откри морничави детали за серискиот убиец од Добрејци

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Струмица до ОЈО Струмица поднесе кривична пријава против М.В. (54) од село Добрејци, поради постоење основано сомневање дека пријавениот сторил кривично
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Инбох“ го доби тендерот на ПИОМ за дигитализација на микрофилмска документација вреден 297.000 евра

Никола Осило
Фондот на пензиското и инвалидското осигурување на Северна Македонија по распишаниот тендер за набавка на услуги за дигитализација на микрофилмска документација склучи договор со трговското
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Флуид проект“ го доби тендерот на општина Аеродром за одржување фонтани вреден 97.000 евра

Никола Осило
Општина Аеродром по распишаниот тендер за одржување на фонтани на територијата на општината склучи договор со „Флуид проект“ ДОО производство, промет и увоз-извоз Скопје. Вредноста
Македонија ТОП СТОРИИ

(Галерија) Таблата на споменикот на Филип Втори украдена, на Олимпија оштетна, на Александар Велики, демолирана, па повторно вратена

Редакција
Само еден ден откако беа ставени таблите на спомениците на Филип Втори, Олимпија и Александар Велики, во центарот на Скопје, истите се оштетни, а едната
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Во СЈО фали уште да се „испотепаат“

Редакција
Во Специјалното јавно обвинителство (СЈО), кое некогаш уживаше најголема доверба кај граѓаните, работите од ден на ден стануваат подраматични. Прво шефицата Катица Јанева, на изненадување
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Има само Мерцедес: Каков имот пријавил обвинителот од СЈО, Бурим Рустем, кој треба да сведочи за „Рекет“

Редакција
Во серијал еМагазин ќе Ви пренесе каков имот пријавиле до Државната комисија за спречување на корупција, обвинителите од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) кои деновиве сведочат
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Се извинувам обвинителке Фетаи, ќе морам уште еднаш да ве претресам“: Твитер „врие“ од шеги за Фатиме и Јанева

Редакција
Ситуацијата, барем како што пренесуваат медиумите се вжештува. Специјалната обвинителка во заминување Катица Јанева издала наредба сите вработени да се претресуваат на влез и излез