еМагазин

Рубрика: 18+

18+ ТОП СТОРИИ

Се што сакавте да прашате, а Ви беше срам: Дали ќе се заразите со коронавирусот за време на секс?

Редакција
Би-Би-Си – Лондон Дали ќе се заразите со коронавирусот за време на секс? Можеби сте го помислиле тоа, но Ви било срам да прашате. За...
18+ ТОП СТОРИИ

Поради коронавирусот ќе останеме без кондоми

Редакција
Најголемиот светски производител на презервативи, малезиската компанија „Karex Bhd“, предупреди за глобален недостиг на овој производ, откако блокадата поради новиот коронавирус го принуди да запре...
18+ ТОП СТОРИИ

Не е време за менување партнери: Њујорк издаде прирачник за безбеден сексуален живот

Редакција
Здраствените власти во Њујорк, град со 8,7 милиони жители, од кои со новиот коронавирус се заразени над 12.000 луѓе, издадоа прирачник за безбеден сексуален живот,...
18+ ТОП СТОРИИ

Се пренесува ли коронавирусот по сексуален пат?

Редакција
Експертите потврдија дека сè уште нема докази дека Ковид-19 може да се шири по сексуален пат, но треба да се биде многу внимателен. Треба да...
18+

Пет здравствени проблеми кои можете да си ги олесните со сексот

Редакција
Некои научници тврдат дека редовните сексуални односи се клуч на вечната младост и добро телесно и духовно здравје на секој поединец. Докажано е дека сексот...
18+

Почнува месецот на Водолиите: Што сакаат во сексот

Редакција
Возбудата и екпериментирањето се многу важни за Водолиите и воопшто им се значајни во животот. Но доминира праведноста и отвореноста спрема нови идеи. Безначаен партнер...
18+

Зошто сексот во зима е добар

Редакција
Жешкото време со себе носи и нервози, така што едвај можеме да го поднесеме своето тело, а камоли уште некој покрај себе. Постуденото време донесува...
18+

(ВИДЕО/+18) Симулација на оргија на модно шоу во Мајами

Редакција
Модното шоу наречено “Love Different” на шпанскиот бренд Desigual и шпанската уметничка Carlota Guerrero во рамките на Art Basel, кое се одржа во Мајами, САД,...
18+

Се што не сте знаеле за позата „69“: За се да помине во најдобар ред, потребно е да се обрне внимание на неколку работи

Редакција
Предноста на позата „69“ е што и двајцата партнери имаат можност да почувствуваат големо задоволство истовреме. Но за се да помине во најдобар ред, потребно...
18+ ТОП СТОРИИ

(Експлицитна содржина): Зачестена појава на домашни македонски порно клипови на интернет

Никола Осило
Ирена од Козле, домашно порно видео од Прилеп, македонско девојче… ова се само дел од насловите на видео клипови објавени на специјализираните сајтови за возрасни...