еМагазин

Tag : корона

Македонија ТОП СТОРИИ

Како и зошто од коронавирусот почина фризерот од Кочани кој имаше 40 години

Редакција
Случајот со 40-годишниот фризер од Кочани кој почина од коронавирусот предизвика голем интерес во јавноста, а посебно во Кочани и околината, имајќи ја предвид неговата...
Македонија

8 пациенти со коронавирусот се на механичка вентилација, 10 се со потешка клиничка слика

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес-конференција соопшти дека на Инфективната клиника во скопје до утрово се примени 10 нови пацинети и сега вкупно...
Македонија

Двајца починати од коронавирус во Тетово, еден нов заразен, вкупно 30

Редакција
Кризниот штаб при општина Тетово денеска информираше дека починале двајца граѓани, жители на градот кои претходно биле заразени со коронавирусот, со што бројката на смртни...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Епидемиологот Микиќ: Постојат индиции дека можеби БСЖ-то создава отпорност на корона вирусот кај некои лица

Редакција
Постојат претпоставки дека лицата кои што ја примиле БСЖ вакцината се поотпорни на корона вирусот, истакна епидемиологот Владимир Микиќ од Институтот за јавно здравје на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Вкупно 22: Нови 3 лица починаа од коронавирусот

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција информираше дека на Инфективната клиника во Скопје од коронавирусот починаа уште тројца пациенти. Станува збор за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Вкупно 570: Нови 15 лица заболени со коронавирусот во Македонија

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција информираше дека во Македонија во изминатите 24 часа се регистрирани 15 нови случаи на пациенти со...
Македонија

Кабинет на Пендаровски: Негативни се резултатите од тестот за коронавирусот од мајката на сопругата на претседателот

Редакција
Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски информира дека резултатите од тестот за коронавирусот од мајката на сопругата на претседателот се негативни. – Брисот беше земен посмртно,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Потврдени 12 случаи на вработени во МВР позитивни на коронавирусот

Редакција
Во МВР до денеска потврдени се 12 случаи на вработени позитивни на Ковид -19, 36 лица се во самоизолација, а издадени се и 14 наредби...
Македонија

Заболени од коронавирусот и во селата Калиште, Добри Дол и во карантинот во Маврово

Редакција
Од четирите лица кај кои е потврден позитивен тест на Ковид-19, две лица се задржани на лекување во гостиварската болница. Медицинското лице вработено во епидемиолошката...
Македонија

Четворица пациенти со коронавирусот се лекуваат на штипското инфективно одделение

Редакција
На штипското Инфективно одделение во моментов се лекуваат четворица пациенти позитивни на Ковид 19. Директорот на Клиничка болница-Штип, Алем Ѓеорѓијев вели дека претходно на болничко...