еМагазин

Tag : бран

Македонија

Филипче: Се прават проекции за нови болнички капацитети за есенските месеци

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче по денешната средба со здруженијата на лица со ретки болести, одговарајќи на новинарско прашање поврзани корона вирусот, изјави дека болниците...
Македонија

Филипче: Засега нема потреба од рестрикција на движењето, есенскиот бран ќе биде предизвик

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче утрово имал средба со претставници на Исламската верска заедница, а планира да се сретне, како што рече, и со претставници...
Македонија

Филипче: Вториот бран на корона вирусот посилен од првиот

Редакција
Во моментов нашата земја е соочена со бран на вирусот посилен од првиот како последица на олеснување на рестрикциите, но повеќе како последица на една...
Македонија

Филипче: Вториот бран на корона вирусот дојде порано од што очекувавме

Редакција
Апсолутно мерките беа носени врз основа на анализите во секој момент навреме и беа согласно сите препораки и критериуми на Светската здравствена организација (СЗО) и...
Свет ТОП СТОРИИ

СЗО: Се очекува втор посмртоносен бран на коронавирус инфекции оваа есен

Редакција
Европските земји мора да се подготват за смртоносен втор бран на коронавирус инфекции затоа што пандемијата не е завршена, рече во интервју за „Дејли телеграф“,...
Македонија

Од утре нов снежен бран

Редакција
Македонија утре ќе потпадне под влијание на нов студен и влажен бран, кој ќе услови врнежи претежно од снег, а во југоисточните делови од дожд,...
Македонија

Снегот го отежнува сообраќајот: Снежната покривка на Маврово и околината над половина метар

Редакција
Новите интензивни снежни врнежи, кои денеска го зафатија и Полошкиот регион, во значителна мерка го забавија одвивањето на сообраќајот, пред сé кон Попова Шапка, Стража...
Македонија

Снежниот бран пристигна

Редакција
Најавуваниот снежен бран пристигна. Циклонот ќе донесе поинтензивни снежни врнежи во западните, југоисточните и централните делови на Македонија. Ќе се формира дополнителна снежна покривка на...