еМагазин

Tag : бран

Македонија

Од утре нов снежен бран

Редакција
Македонија утре ќе потпадне под влијание на нов студен и влажен бран, кој ќе услови врнежи претежно од снег, а во југоисточните делови од дожд,...
Македонија

Снегот го отежнува сообраќајот: Снежната покривка на Маврово и околината над половина метар

Редакција
Новите интензивни снежни врнежи, кои денеска го зафатија и Полошкиот регион, во значителна мерка го забавија одвивањето на сообраќајот, пред сé кон Попова Шапка, Стража...
Македонија

Снежниот бран пристигна

Редакција
Најавуваниот снежен бран пристигна. Циклонот ќе донесе поинтензивни снежни врнежи во западните, југоисточните и централните делови на Македонија. Ќе се формира дополнителна снежна покривка на...