еМагазин

Рубрика: ЖИВОТ

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Нова модна колекција од Росица Мршиќ: Инспирирана и разработена по принципите на апстрактниот класицизам

Редакција
Росица Мршиќ ја претставува својата најнова колекција „Colorscape”, работена во вонредни изолациски услови, која носи нов свеж бран на бои и форми. И со оваа,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Сведоштво на пациентка заболена од корона вирусот: Вечно сум благодарна што ми го спасија животот

Редакција
Кога некој сам ќе посведочи за тоа што доживеал во најтешките моменти од својот живот се смета за најискрено сведоштво кое останува за секогаш врежано...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Силјановска Давкова вежба јога на Козјак: Мора да научиме да ги цениме и чуваме нашите убавини

Редакција
Професорката и носителка на изборна листа на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова објави фотографии како вежба јога на Козјак. „Поле погледниш, или планина -сегде Божева је...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелиско препраќани на Вибер, Месинџер

Редакција
Порнографски видеа и фотографии со експлицитна содржина со девојки и жени од Гевгелија и околината се споделуваат на пораки преку Вибер и Месинџер. Случајот е...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Доктор Жан Митрев детално го објаснува лекувањето на тешко болни пациенти од Ковид-19

Редакција
Доктор Жан Митрев се обрати на јавноста за начинот на лекување на тешко болните пациенти од инфекција од Ковид-19 на Клиниката „Жан Митрев“. Тој објаснува...
ЖИВОТ

Почина новинарката Јасмина Спасовска

Редакција
По долго боледување денеска во Скопје почина Јасмина Спасовска, долгогодишен новинар во областа на културата, информираат од Здружението на новинари на Македонија. „Таа работеше како...
ЖИВОТ

Прашалник за родителите за влијанието на пандемијата со Ковид-19 врз образовниот процес

Редакција
Министерството за образование и наука во сеопфатното истражување за влијанието на пандемијата од Ковид-19 врз образовниот процес во земјава ги вклучува и родителите на ученици,...
ЖИВОТ

Сите болни од туберкулоза во државата се хоспитализираат во болницата во Лешок

Редакција
Јавната здравствена установа специјална болница за белодробни заболувања и туберкулоза „Лешок“ веќе неколку недели претставува своевиден државен центар за сите болни од туберкулоза во земјата....
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Целосна фармацевтска грижа за пациентите во Клиниката „Жан Митрев“

Редакција
Со почетокот на работа во новите простории во „Жан Митрев Клиник“ започна и реализацијата на фармацевтско клиничка услуга на пациентите, информираат од Клиниката. „Со тек...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Како изгледа кога пациент со корона вирусот е на респиратор: Цевката е во трахеа, заради болки сте под седативи

Редакција
На социјалните мрежи се споделува фотографија од тоа што значи кога пациент е на респиратор, но и објаснување, како се спроведува. Целта е, да се...