еМагазин

Tag : температури

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Температурните разлики се шок за луѓето, летоска можно е да има грмотевични бури

Редакција
Деновиве се случуваат големи температурни осцилации. Влеговме во пролет со летни температури, а сега имаме ниски температури. Чувствителните луѓе реагираат на овие драстични временски разлики,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Влијанието на сахарскиот бран завршува денеска, од утре дожд и пад на температурите

Редакција
Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, наместа повремено засилен ветер од јужен правец. Минималните температура ќе...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Викендов облачно време, со слаби врнежи од дожд

Редакција
Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне и кон крајот на денот со повремен локален слаб дожд во западните и крајните источни делови од државата....
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Периодот на суво и многу студено време продолжува

Редакција
Денеска утрово ќе биде студено, а преку ден сончево со мала до умерена облачност. Од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) информираа дека ќе дува слаб...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Какво време не очекува за новогодишната ноќ

Редакција
Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и тивко. По котлините ќе има појава на магла која околу пладне ќе се намали, а во...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Температурен шок: Утре и задутре пролетни температури

Редакција
Утре и во сабота ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец што ќе услови значително зголемување на дневната температура и забрзано топење на...
ЖИВОТ

Денеска облачно и посвежо време, со дожд и грмежи

Редакција
Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо, на повеќе места нестабилно со врнежи од дожд и појава на грмежи. Врнежите наместа ќе бидат поројни,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Сончево и многу топло време денеска, попладне можност за краткотрајна нестабилност

Редакција
Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност, попладне во југоисточните делови со услови за краткотрајна нестабилност. Ќе дува...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

До петок сончево, викендов дожд и опаѓање на температурите

Редакција
До петок времето ќе биде стабилно со слаб до умерен јужен ветер и со пораст на температурата. Во сабота во попладневните часови се очекува локален...
ЖИВОТ

Денеска претпладне сончево, попладне локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Редакција
Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец кој...