еМагазин

Tag : невреме

Локално

(Фото) Невреме во Неготино, дел од улиците поплавени

Редакција
Невреме го зафати попладнево Неготино. Дел од улиците во градот се поплавени. Командирот на Територијалната противпожарна единица, Иле Илиев потврди за МИА дека на одредени...
ЖИВОТ

Попладне невреме со грмежи, можна појава на град

Редакција
Од пладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и појава на...
Балкан

(Видео) Потоп во Белград: Невреме ги претвори улиците во реки

Редакција
Силно невреме проследено со град, грмотевици и обилни врнежи вчера го зафати Белград. Српските медиуми пренесуваат дека станува збор за невреме „какво што не се...
Локално ТОП СТОРИИ

(Галерија) Силниот ветер синоќа откорна дрвја, сруши бандери, летаа кровови на Партизанска

Редакција
Силниот ветер синоќа кој го зафати Скопје за среќа предизвика само материјална штета. Една од најпогодените општини беше Карпош каде што летаа кровови на Партизанска....
Локално ТОП СТОРИИ

(Галерија) Ветерот во Скопје ја однесе фасадата на МЕПСО, оштетени и други објекти од „Скопје 2014„

Редакција
Синоќешното невреме во Скопје со силен ветар ја „однесе„ и фасадата на зградата на државната компанија МЕПСО, која е „облечена“ во рамките на мега проектот...
Бизнис

Поради очекувано невреме: До 18 часот дозволен влез на товарни возила во Грција на премините „Богородица“ и „Стар Дојран“

Редакција
Денеска до 18 часот дозволен е влез на товарни возила во Грција на премините „Богородица“ и „Стар Дојран“, соопшти МВР. Според известувањето од грчките погранични...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Катастрофална поплава во Венеција: Цел град „буквално“ под вода

Никола Осило
Две жртви и огромна материјална штета на хотели, згради, куќи, но и на непроценливите историски зданија има по катастрофалната поплава во Венеција. Градот е се...
Локално

Невреме со град го зафати кумановското село Пчиња

Редакција
Невреме проследено со силен дожд, град, електрични празнења и силен ветер го зафати синоќа кумановското село Пчиња и предизвика штети на земјоделските култури, а поплавени...
Свет

(Видео) Едно лице загина, десетици повредени во силен тајфун во Јапонија

Редакција
Едно лице загина, а десетици се повредени кога моќен тајфун утрово го погоди Токио, поради што повеќе од 100 летови беа откажани, а милиони домаќинства...
Локално

Силно невреме во тетовско: Град, силен дожд и ветер направија реки од улиците

Никола Осило
Грмотевици, град, силен дожд и ветер ги зафати неколку села во општина Теарце во Тетовско попладнево околу 18 часот. Во Лешок, Слатино и Теарце жителите...