еМагазин

Tag : син

Локално

Малолетно момче со нож го нападнал татко му кој го тепал со дрвен предмет

Редакција
На 26.01.2020 во 20.33 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„391“ во Скопје, по претходна расправија, 15-годишен малолетник бил физички нападнат со дрвен...
Локално

Кривична пријава против татко кој физички го нападнал малолетниот син

Редакција
Поради постоење основи на сомнение за сторени  казнени дела „телесна повреда“ и „неизвршување на судска одлука“, СВР Охрид до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Која е Царовска приватно: Сака да сними дует со Бредли Купер, омилен филм и е „Џокер“

Редакција
Актуелната министерка за труд и социјална политика, Мила Царовска ќе биде вицепремиерка за економски прашања во техничката Влада. До сега, на јавноста и беше позната...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ обвинува: Синот на Цветанка Иванова добил тендер од државата за чистење на патиштата во Источна Македонија

Редакција
Синот на генералната секретарка на Собранието, Цветанка Иванова добил тендер од државата преку фирмата „ДИКОР ЦД“ ДООЕЛ Струмица од државата за чистење на патиштата во...
Локално

Скопјанка пријавила обид за силување на нејзиниот малолетен син

Редакција
На 29.11.2019 49-годишна жена од Скопје пријави дека на 30.10.2019 околу 19,00 часот двајца малолетници физички го нападнале и се обиделе да извршат обљуба врз нејзиниот...
Локално

Кривична пријава против двајца изнудувачи од Скопје: Се заканувале на мајка и син

Никола Осило
СВР Скопје – Единица за насилен криминал поднесе кривична пријава против М.Ј.(28) и К.Г.(25), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...
Локално

МВР расчисти убиство во Кочани: Синот со нож му пресудил на таткото по семејна драма

Никола Осило
Одделението за криминалистичка полиција при СВР Штип, Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани, во содејство со Секторот за општ и насилен криминал, единица за крвни...
ЖИВОТ

(Фото) Министерката Царовска со синот и партнерот на фудбалски натпревар

Редакција
И министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска со нејзиниот син и партнер Горан Георгиевски вчера од трбините ја бодреше македонската фудбалска репрезентација на...
Локално

Скопјанка пријавила дека три лица извршиле полови дејствија врз нејзиниот малолетен син

Никола Осило
На 07.10.2019 во 09.00 часот во Полициската станица Бит Пазар, 45-годишна жена од Скопје пријавила дека во август 2019 година тројца малолетници извршиле полови дејствија...
Локално

Несекојдневна кражба: Синот му „здиплил“ на таткото 85.000 евра од метална каса

Никола Осило
За кражбата на речиси 85 илјади евра која пред два дена ја пријавил жител на тетовско Јанчиште тетовската полиција изготви поднесок против неговиот 25-годишен син....