еМагазин

Tag : бебе

Македонија ТОП СТОРИИ

Десетмечното бебе од Македонија поради компликации од Ковид-19 почина во Швајцарија, позитивна на вирусот и баба му во Скопје

Редакција
Во денешниот извештај на Институтот за јавно здравје е евидентирано и бебето од Скопје кое, на барање на родителите, со авион во понеделникот беше транспортирано...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Малата Бисера си замина дома

Редакција
Малата Бисера уште од самото раѓање се соочуваше витално загрозувачки проблеми, слаб напредок во развојот и многу инфекции. По престојот во државните клиники, таа на...
Свет

Шестмесечно бебе во Британија почина од коронавирусот

Редакција
Шестмесечно бебе е едно од последните жртви на коронавирусот во Велика Британија, соопшти Националната здравствена служба на таа земја. Бебето е меѓу вчерашните 332 смртни...
Македонија

Убава вест: Бебето родено во ГАК од мајка позитивна на Ковид-19, нема коронавирус

Редакција
Бебето родено на 14 април во ЈЗУ Клиника за гинекологија и акушерство – Скопје, чија мајка е заразено со коронавирусот, е негативно на резултатот за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Убава вест: Четиримесечното бебе, кое е најмлад пациент заболен од Ковид-19 во стабилна состојба

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција информираше дека е стабилна состојбата со двете мали деца заболени со коронавирусот, четиримесечното бебе и 2,5 годишното...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Четиримесечното бебе заболено од корона вирусот е во добра здравствена состојба

Редакција
Најмладиот пациент во државата заболен од корона вирусот, четиримесечното бебе, е во добра здравствена состојба информираше денеска министерот за здравство, Венко Филипче. Мајкатa на бебето...
Македонија ТОП СТОРИИ

Четиримесечно бебе од Кочани најмлад пациент заболен од коронавирусот во Македонија

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција информираше дека мајка и четиримесечно бебе од Кочани се лекуваат од коронавирусот на Инфективната клиника во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мајка и бебе од Кочани заболени од корона вирусот се лекуваат на Инфективна клиника

Редакција
Мајка и четиримесечно бебе од Кочани се заболени од корона вирусот и се лекуваат на Клиниката за инфективни болести во Скопје, информираше министерот за здравство,...
Забава

(Видео) Ламите во скопската Зоолошка градина добија бебе

Редакција
Скопската зоолошка градина на својот Фејсбук-профил се пофали дека по пауза од четири години ламите добиле бебе. По 4 години имаме бебе лама ❤️ Posted...
ЖИВОТ

Најчестите поставувани прашања за коронавирусот и ризиците во бременоста

Редакција
Колкава е веројатноста за инфекција со коронавирус во текот на бременоста? Што доколку здрава трудница има позитивен тест? Дали ако сум позитивна на КОВИД-19 треба...