еМагазин

Tag : топло

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Влијанието на сахарскиот бран завршува денеска, од утре дожд и пад на температурите

Редакција
Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, наместа повремено засилен ветер од јужен правец. Минималните температура ќе...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Викендов топло, на некои места летни температури

Редакција
По нестабилното време неделава, следува период на сончево и топло време со пораст на температурата кон викендот. Утринските температури ќе бидат постојано над нулата, а...
ЖИВОТ

Сите годишни времиња до крајот на неделата

Редакција
Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во крајните западни делови ќе има услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен...
ЖИВОТ

Сончево и топло време денеска, температура до 28 степени

Редакција
Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал...
ЖИВОТ

Сончево и топло време денеска, температура до 29 степени

Редакција
Времето денеска ќе биде сончево и топло. На повеќе места ќе дува засилен ветер од јужен правец, наместа над 60 километри на час. Во ноќните...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Фото) Топлото време ја продолжи летната сезона во Грција, температурата на водата 25 степени

Редакција
Високите температури за овој период од годинава ја продолжија летната сезона во соседна Грција, јавува дописникот на еМагазин од Солун. еМагазин деновиве посети неколку места...
ЖИВОТ

Времето повторно се стоплува, денеска ќе биде сончево со температура до 30 степени

Редакција
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен, наместа повремено засилен ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура...
ЖИВОТ

Денеска сончево и топло време, со температура до 35 степени

Редакција
Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Минималната температура...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Сончево и топло и во наредните денови, повремено со пороен дожд и грмежи

Редакција
Топлото време ќе се задржи и во следните денови. Во петок во попладневните часови ќе има локална појава на краткотрајна нестабилност проследена со краткотраен пороен...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

До недела сончево и потопло, од понеделник облачано со дожд и пониски температури

Редакција
Во следните денови времето ќе биде претежно сончево со свежи утра, со појава на мала до умерена облачност и со благо покачување на дневната температура,...