еМагазин

Tag : вода

БЕСПАРИЦА

Препораките на РКЕ остануваат на сила: Нема исклучување од струја, парно и вода додека е вонредна состојба

Редакција
Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) информира дека останува во сила препораката што пред две недели ја упатија до компаниите кои што се...
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЈП Водовод и канализација – Скопје нема да исклучува за неплатени сметки

Редакција
ЈП Водовод и канализација – Скопје, согласно новонастаната ситуација со корона вирусот во нашата земја како и повикот на Регулаторната комисија за енергетика, известува дека...
Македонија ТОП СТОРИИ

РКЕ: Во следните две недели да не се исклучуваат потрошувачите на струја, вода и парно поради неплатени сметки

Редакција
Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) им препорачува на компаниите вршители на енергетски дејности, како и на јавните претпријатија што се даватели на...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Првпат во Македонија извршено породување во вода во болница во Битола

Редакција
Лекарски тим на приватната гинеколошко-акушерска болница „Плодност“ синоќа во Битола го изврши првото породување на бебе во вода, метода која првпат се реализира во државава....
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Катастрофална поплава во Венеција: Цел град „буквално“ под вода

Никола Осило
Две жртви и огромна материјална штета на хотели, згради, куќи, но и на непроценливите историски зданија има по катастрофалната поплава во Венеција. Градот е се...
Локално

Плаќање на заостанати долгови за вода и смет без камата од четврти до 29 ноември

Редакција
Граѓаните на Град Скопје од четврти до 29 ноември годинава ќе можат да ги платат заостанатите долгови за вода и комунален смет без камата. Како...
Локално

Цената на водата во Скопје останува непроменета

Редакција
Потрошувачите во Град Скопје и понатаму ќе плаќаат иста крајна цена за потрошената вода иако ќе имаат различни ставки за трите водни услуги што се...
Локално ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачко фото) Искасапен коњ ја запре работата на струмичката Пречистителната станица за отпадни води

Редакција
Деновиве во Пречистителната станица за отпадни води се случи несекојдневна ситуација која предизвика огромни проблеми, материјални трошоци и краток застој во работата, информираат од ЈПКД...
ЖИВОТ

„Ладна“ ве повикува: Ајде надвор! Ние направивме промена, направете и вие!

Никола Осило
Промената е двигател на целата природа, таа ги движи работите напред. Секоја промена води кон нови можности и предизвици, па затоа „Ладна“ реши да направи...
Локално

Скокот во Охридско езеро, фатален за 35-годишен светиниколчанец

Редакција
Вчера во 20 часот било пријавено дека во Охрид на плажата „Лагадин“, Д.Л.(35) од Свети Николе скокнал во езерото и со главатa удрил во камен,...