еМагазин

Tag : вода

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Првпат во Македонија извршено породување во вода во болница во Битола

Редакција
Лекарски тим на приватната гинеколошко-акушерска болница „Плодност“ синоќа во Битола го изврши првото породување на бебе во вода, метода која првпат се реализира во државава....
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Катастрофална поплава во Венеција: Цел град „буквално“ под вода

Никола Осило
Две жртви и огромна материјална штета на хотели, згради, куќи, но и на непроценливите историски зданија има по катастрофалната поплава во Венеција. Градот е се...
Локално

Плаќање на заостанати долгови за вода и смет без камата од четврти до 29 ноември

Редакција
Граѓаните на Град Скопје од четврти до 29 ноември годинава ќе можат да ги платат заостанатите долгови за вода и комунален смет без камата. Како...
Локално

Цената на водата во Скопје останува непроменета

Редакција
Потрошувачите во Град Скопје и понатаму ќе плаќаат иста крајна цена за потрошената вода иако ќе имаат различни ставки за трите водни услуги што се...
Локално ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачко фото) Искасапен коњ ја запре работата на струмичката Пречистителната станица за отпадни води

Редакција
Деновиве во Пречистителната станица за отпадни води се случи несекојдневна ситуација која предизвика огромни проблеми, материјални трошоци и краток застој во работата, информираат од ЈПКД...
ЖИВОТ

„Ладна“ ве повикува: Ајде надвор! Ние направивме промена, направете и вие!

Никола Осило
Промената е двигател на целата природа, таа ги движи работите напред. Секоја промена води кон нови можности и предизвици, па затоа „Ладна“ реши да направи...
Локално

Скокот во Охридско езеро, фатален за 35-годишен светиниколчанец

Редакција
Вчера во 20 часот било пријавено дека во Охрид на плажата „Лагадин“, Д.Л.(35) од Свети Николе скокнал во езерото и со главатa удрил во камен,...
Локално

Водата во Охридското Езеро исправна за капење и рекреација

Редакција
Последните анализи спроведени од Центарот за јавно здравје во Охрид покажуваат дека водата во Охридското Езеро е безбедна за капење, спорт и рекреација. Директорот на...
Македонија

(Видео) МВР им дели вода на заглавените туристи на македонско-грчката граница кои чекаат три часа

Редакција
На граѓаните кои чекаат за влез во Грција им се дели вода додека се во граничниот простор, информираа од МВР. „Денеска на граничниот премин Богородица-Евзони...
Локално

Водата во Преспанското Езеро хемиски и микробиолошки исправна

Редакција
Водата во Преспанското Езеро според физичко-хемиските параметри е прва и втора класа, а микробиолошки е одлична, покажуваат резултатите од испитувањата на Центарот за јавно здравје...