еМагазин

Tag : апел

Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Да ѝ помогнеме на Сања Живановиќ да се избори со инфламаторната болест

Редакција
Сања Живановиќ веќе подолго време се бори со инфламаторна болест, била без целосна дијагноза и повеќе пати била хоспитализирана. Веќе еден месец е хоспитализирана и...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

ЦУК апелира за внимателност поради врнежите од дожд и снег

Редакција
Центарот за управување со кризи (ЦУК) изутринава апелира за внимателност поради најавените метеоролошки промени со дожд, умерен ветер и со снег на повисоките места. Кога...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Апел од ЦУК заради влошување на времето

Редакција
Заради најавените метеоролошки промени со дожд, ветер и снег на повисоките места, Центарот за управување со кризи (ЦУК) апелира на внимателност, редовно чистење на локалните...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Да ѝ помогнеме на Моника да застане на нозе, потребна е рехабилитација по три операции и зрачења

Редакција
Моника Бојковиќ боледува од бенигна неоплазма на кранијални нерви и во последните три години била подложена на три операции и зрачења. По последната операција таа...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Исчезната е 14-годишната Ринеса, од четвртокот не е вратена дома

Редакција
14-годишната Ринеса е исчезната од четвртокот, а на социјалните мрежи се споделува апел за помош. Доколку имате какви било информации, јавете се на броевите во...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

34-годишната Дијана боледува од канцер, потребни се средства за лекување во Турција

Редакција
34-годишната Дијана Наумоска од Тетово боледува од канцер. После многу падови, борбата продолжува во Турција, каде што прима имунотерапија. Пет скенот после примени четири терапии...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Шестгодишниот Марин има аутизам и потребни се средства за лекување во Турција

Редакција
Шестгодишниот Марин Рајчиќ има аутизам и потребно е лекување во Турција, кое чини 23.000 евра. Родителите не можат да ја обезбедат потребната сума, и потребна...
Македонија ТОП СТОРИИ

Македонските граѓани во Словенија да ги напуштат загрозените области, повика МНР

Редакција
Министерството за надворешни работи информира дека поради големото невреме кое ја зафатило Словенија, затворени се голем број на патишта и автопатишта низ целата земја. “Ги...
Свет ТОП СТОРИИ

Пожари, поплави, топлотни бранови: Претседателите на Грција, Италија, Хрватска, Малта, Португалија и Словенија со заеднички апел за климатската криза во Медитеранот

Редакција
Заеднички апел во кој ја нагласуваат итната потреба за решавање за опасностите од климатската криза во Медитеранот, упатија претседателите на Грција, Италија, Хрватска, Малта, Португалија...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Ги повикуваме пратениците на разум, не смее да се дозволи 72 часа работно време, апелираат од ССМ

Редакција
Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) денеска пред почетокот на собраниската седница на чиј дневен ред се измените на Законот за работни односи ги повикаа...