еМагазин

Tag : Мицкоски

Македонија

Исклучените пратеници од ВМРО-ДПМНЕ за „бомбата“ со Мицкоски: Објавен е само дел од разговорот

Редакција
Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ го осуди снимањето и објавувањето на разговори кои, како што посочуваат, се водени на средба со претседателот на партијата, Христијан...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Аудио) Нови „бомби“: Мицкоски разговара со исклучените пратеници од ВМРО-ДПМНЕ за Законот за ЈО

Редакција
Корисникот под псевдонимот „Обнова на режимот“ на Јутјуб објави четири нови нелегални снимки, на кои наводно се слуша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Според објавувачот...
Македонија

Нов телевизиски дуел на Мицкоски и Заев, вечерва на МТВ

Редакција
На МТВ вечерва со почеток од 20 и 15 часот ќе се одржи вториот предизборен телевизиски дуел помеѓу лидерот на СДСМ, Зоран Заев и лидерот...
Македонија

Исклучените пратеници од ВМРО-ДПМНЕ се огласија за „бомбите„ за Мицкоски

Редакција
Со реакција по објавувањето на нови нелегални снимени разговори за лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се огласија исклучените пратеници од партијата, која ја формираа Независната...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Аудио) „Рекет“ со нови „бомби“ со Мицкоски и Кичеец

Редакција
Корисникот под псевдонимот „Рекет“ на Јутјуб објави нови нелегално снимени разговори со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, неправосилно осудениот од случајот “Рекет“, Зоран Милески Кичеец...
Македонија ТОП СТОРИИ

Прв дуел на Заев и Мицкоски: „Попрво соработка меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ отколку уцени од ДУИ“

Редакција
Претседателот на СДСМ, Зоран Заев очекува дека на претстојните избори ќе добијат голема поддршка која, како што рече, ќе ни даде можност да избереме врз...
Македонија

Вечерва прв предизборен ТВ дуел на Заев и Мицкоски

Редакција
Телевизијата 24 вести информира дека вечерва со почеток во 18 часот и 15 минути ќе се случи првото предизборно соочување на лидерите на двете најголеми...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кои „бомби“ имаат најмногу прегледи, тие за Заев, Мицкоски или Ден Дончев?

Редакција
Деновиве македонската јавност е „бомбардирана“ со предизбори „бомби“, кои се пласираат секојдневно. Сепак општиот впечаток е дека главно јавноста е отрпната од слушање на нелегално...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски не се појавил во полициска станица, туку неговиот правен застапник

Редакција
Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска не се појавил на информативен разговор во Полициската станица Центар. Во полициската станица дошол неговиот правен застапник,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Лидерот на ВМРО -ДПМНЕ Христијан Мицкоски повикан на разговор во полициската станица Центар

Редакција
Лидерот на ВМРО -ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска е повикан на разговор во полициската станица Центар. Од МВР за МИА потврдија дека во текот на денот...