еМагазин

Tag : Мицкоски

Македонија ТОП СТОРИИ

На лидерска кај Пендаровски, Заев и Мицкоски ќе договарат кога точно ќе има предвремени избори

Редакција
Организирање предвремени парламентарни избори ќе биде во фокусот на лидерската средба закажана за попладне во 17 часот во претседателската резиденција „Вила Водно“, иницирана од претседателот
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски: Прво техничка Влада, технички премиер, па избори

Никола Осило
„Законот е јасен, се знае што значи парламентарни избори, што значат закони во парламентарни избори, итн. Треба тоа едноставно да се испочитува и веднаш да
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски: Недобивањето датум не е пораз на граѓаните, туку на политиките на Заев и власта

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе учествува на лидерската средба што ја организира претседателот на државта Стево Пендаровски, откако земјава не доби датум за почеток
Македонија

Партијата го менува статусот: Груевски веќе нема да биде почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ го менува статусот и ја укинува функцијата почесен претседател, најави претседателот на партијата, Христијан Мицкоски во емисијата 24 Отворено на телевизијата 24. Со
Македонија

Мицкоски е за 120 изборни едници, очекува отстапки од власта за законот за ЈО

Редакција
Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска изјави дека ако СДСМ сака да има компромис за законот за jавното обвинителство, тогаш припадниците на владејачката партија,
Македонија ТОП СТОРИИ

И ракометарот Борко Ристовски во тимот на стратешки соработници на Мицкоски: Кои се другите

Редакција
На денешната прес конференција, лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, информираше дека формирал тим од стратешки соработници. Тимот е формиран од домашни и странски
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Мицкоски и Пендароски се дружеа на Годишната прослава на ССК: Кој се дојде

Редакција
Традционално, Сојузот на стопански комори (ССК) во ресторанот Воденица и годинава ја организираше Годишната прослава на која присуствуваа бројни бизнисмени, јавни личности, политичари, дипломатски преставници…
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев и Мицкоски се договорија да не се договорат, судбината на СЈО останува да виси

Редакција
Лидерската средба помеѓу лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, која траеше повеќе од седум часа, заврши без
Македонија

Ќе има ли и предвремени избори: Заев и Мицкоски на лидерска денска ќе бараат решение за СЈО

Редакција
Решение за Законот за јавно обвинителство, со кој се регулира и судбината на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) денеска ќе се обидат да најдат премиерот и
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Би било фино политичарите почесто да качуваат врвови и да се слуша „Македонско девојче“

Никола Осило
Како да беа договорени министерката за одбрана Радмила Шекеринска и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со искачување на планинските врвови да го прослават Денот на