еМагазин

Tag : Мицкоски

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Мицкоски и Пендароски се дружеа на Годишната прослава на ССК: Кој се дојде

Редакција
Традционално, Сојузот на стопански комори (ССК) во ресторанот Воденица и годинава ја организираше Годишната прослава на која присуствуваа бројни бизнисмени, јавни личности, политичари, дипломатски преставници…...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев и Мицкоски се договорија да не се договорат, судбината на СЈО останува да виси

Редакција
Лидерската средба помеѓу лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, која траеше повеќе од седум часа, заврши без...
Македонија

Ќе има ли и предвремени избори: Заев и Мицкоски на лидерска денска ќе бараат решение за СЈО

Редакција
Решение за Законот за јавно обвинителство, со кој се регулира и судбината на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) денеска ќе се обидат да најдат премиерот и...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Би било фино политичарите почесто да качуваат врвови и да се слуша „Македонско девојче“

Никола Осило
Како да беа договорени министерката за одбрана Радмила Шекеринска и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со искачување на планинските врвови да го прослават Денот на...
Македонија

Мицкоски од Кораб, а Груевски со сеќавање на студентските денови го честитаа Денот на независноста

Никола Осило
Денес на 2.764 метри надморска висина, врвот Кораб највисокиот во нашата преубава Македонија. Денеска 8 септември Денот на независноста, да го славиме вечно, се додека...
Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: За правдата не планирам компромис, нема ново Пржино

Редакција
Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во видео порака на Фејсбук, осврнувајќи се на преговорите за законот за Јавно обвинителство порачува дека за правдата не...
Македонија

Мицкоски: Му нуделе милост на Кичеец за да ме вмешаат во „Рекет“

Никола Осило
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ја обвини власта и премиерот Зоран Заев дека стојат зад „Рекет“ и ги штитат осомничените и криминалот. На прес-конференција...
Македонија ТОП СТОРИИ

ВМРО-ДПМНЕ бара предвремени избори во април или мај

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција информираше и дека неговата партија побарала предвремени парламентарни избори во април или мај следната година. Од партијата...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Мицкоски ќе летува во Хрватска, таму родителите кога бил дете го носеле на одмор

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешната прес-конференција информираше и дека утре заминува на одмор во Хрватска со своето семејство. „Иако дел од медиуми се...
Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски се сретна со Орбан, му изразил загриженост за криминалите и скандалите на Владата на Заев

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Будимпешта се сретна со премиерот на Унгарија, Виктор Орбан. “На средбата со г. Виктор Орбан изразив загриженост поради криминалите...