еМагазин

Tag : дожд

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Поројни дождови со засилен ветер попладне

Редакција
Времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Попладне наместа врнежите ќе бидат пообилни (над 20 л/м2), локално поројни и...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Убаво време уште утре, од среда нестабилно и со поројни дождови

Редакција
Во следните три дена, почнувајќи од среда, под влијание на влажни бранови во поголем дел од земјава ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи....
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Денеска нестабилно време, попладне со услови за пороен дожд и грмежи

Редакција
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови ќе има услови за локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и појава...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Од недела стабилизација на времето

Редакција
Времето денеска претпладне ќе биде претежно ведро и наместа постудено. Преку денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во планинските региони ќе...
ЖИВОТ

Денеска променливо облачно време со ветер и дожд, на планините снег

Редакција
Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините со повремен снег. Локално врнежите ќе бидат поројни, проследени со појава...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Денеска врнежливо време, наместа со пороен дожд, од четврток постабилно и потопло време

Редакција
Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, наместа пообилни (и над 20 л/м²) и поројни, проследени со грмежи особено во западните...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Утре обилни врнежи од дожд, ветер и грмежи

Редакција
Од Управата за хидрометеоролошки работи информираа дека утре под влијание на влажен бран ќе биде облачно со врнежи од дожд кои особено во западните и јужните...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Викендов уште постудено, се очекува снег на планините

Редакција
Според Управата за хидрометеоролошки работи, за време на викендот ќе се задржи променливо облачно и посвежо време. Во недела на повеќе места ќе има врнежи...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Врнежливото и студено време ќе трае до вторник

Редакција
Под влијание на серија на влажни бранови до почетокот на следната седмица времето ќе биде променливо облачно наместа со повремени врнежи од дожд, соопшти Управата...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Од среда драстичен пад на температурата, ветер, дожд и грмежи

Редакција
Од следната недела настапува драстична промена на времето. Според Управата за хидрометеоролошки работи од среда ќе имаме зголемена облачност, врнежи од дожд, локална појава на грмежи,...