еМагазин

Tag : Детска клиника

Македонија

И медицинска сестра од Детска клиника заболена од коронавирусот

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче денеска потврди дека и медицинска сестра од Детска клиника во Скопје е заболена од коронавирусот. „Точно е дека има уште...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) НЛБ Банка го заокружи месецот на штедење со изложба на детски цртежи и донација за Детската клиника

Редакција
Денес во просториите на НЛБ Галеријата со отворање на изложба на детски цртежи, се заокружи НЛБ Месецот на штедење, кој традиционално по осми пат беше...
Македонија

Почина петгодишно девојче на Детската клиника од компликации предизвикани од грип

Никола Осило
Петгодишно девојче починало синоќа на Универзитетската Клиника за детски болести каде било донесено по тридневно лекување на Институтот за белодробни заболувања во Козле, како последица...
Локално

Трагедија: Почина тригодишно дете во Скопје

Никола Осило
На 12.12.2018 година околу 10 часот од страна на лекар од Детската клиника во комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје било пријавено дека е донесено...