еМагазин

Tag : заладување

ЖИВОТ

Не очекуваат дождови и голем пад на температурите

Никола Осило
Во текот на утрешниот ден облачноста ќе се зголемува, ќе почне да дува умерен северен ветер, а дневната температура ќе опадне за 3 до 5...
ЖИВОТ

Температурни шокови: Од утре постудено, пад на температурата за десет степени

Редакција
Под влијание на значително постудена воздушна маса, од утре до четврток ќе има зголемена облачност, во западните и јужните делови со слаби локални врнежи од...
Македонија

За референдумот ќе врне

Редакција
До сабота времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, преку денот претежно сончево со пораст на дневните температри, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Утре...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Прашина, дрвја и кровови: Ветрот ги извади гнасотиите на Скопје

Никола Осило
Прашина како да сме во пустина, скршени дрвја, уништени автомобили, паднати кровови. Ова е сликата по вчерашниот краткотраен силен ветер што го зафати Скопје, а...
Македонија

Од утре заладување, утринските температури околу нулата

Редакција
Од утре температурите во Македонија ќе опаднат за 10 до 15 степени целзиусови, а од среда наутро утринските може да паднат и околу нулата, најавуваат...
Македонија ТОП СТОРИИ

Драстична промена на времето: Пад на дневната температура и до 15 степени, а утринската ќе биде околу нулата

Редакција
Значителна промена на времето со заладување и силен ветер од утре најави Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). – Утре во првата половина од денот ќе...
Македонија

Промена на времето: До понеделник суво и топло, од вторник заладување

Редакција
Стабилно, суво и топло време ќе има до понеделник, а веќе од вторник се очекува позначителна промена на времето со поизразено заладување и опаѓање на...