еМагазин

Tag : сонце

ЖИВОТ

До вторник дожд и грмежи, со високи температури, од среда стабилно и суво време

Редакција
До вторник претежно во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Локално процесите ќе бидат поинтензивни
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Уште четири дена многу високи температури, да се избегнува директна изложеност на сонце

Редакција
Сончево и топло време со многу високи температури од портокалова фаза, што веќе неколку дена ја зафатија целата држава, ќе се задржи до 14 август.
ЖИВОТ

Сончево со локална облачност, темепратурата до 34 степени

Редакција
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од северен правец кој долж Повардарието повремено
Бизнис

Од сателитските телевизии најгледена 24 ТВ

Редакција
Од трите сателитски телевизии лани најчест избор за гледачите била ТВ 24 Вести, се наведува во Анализата на пазарот на аудио и аудиовизуелни медиумски услуги
Бизнис

Колку вработени има во телевизиите 24, Наша и Сонце?

Редакција
Во трите сателитски телевизии 24, Сонце и Наша, просечниот број на вработени во редовен работен однос изнесувал 123 лица, од кои дури 102 во ТВ
Бизнис ТОП СТОРИИ

Телевизиите 24, Сонце и Наша лани во минус

Редакција
Трите сателитски телевизии 24, Сонце и Наша лани работеле со загуба (33,45 милиони денари), се наведува во Анализата на пазарот на аудио и аудиовизуелни медиумски
Бизнис

Колкави трошоци лани имале телевизиите 24, Сонце и Наша

Редакција
Учеството на трошоците на сателитските телевизии, 24, Сонце и Наша, во вкупните трошоци на комерцијалните телевизии во Македонија лани изнесувало 8,87%. Средствата коишто заедно ги
Бизнис ТОП СТОРИИ

Колкави приходи лани оствариле телевизиите 24 Вести, Наша и Сонце

Редакција
На почетокот од 2018 година, програма на државно ниво преку сателит емитуваа ТВ 24 Вести, Наша ТВ, ТВ Сонце, ТВ Сител 3 и ТВ Канал
ЖИВОТ

Најтопло во Македонија било во 2007 година кога биле измерени 45,7 степени

Редакција
Најтопло лето откако се мерат температурите во земјава имало во 2007 година кога се измерени рекордни 45,7 Целзиусови степени. Температурниот максимум е регистриран во Демир Капија на
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

До четврток жолта (алертна) фаза, температури и до 40 степени

Редакција
Територијата на земјава денеска и во наредните два дена ќе биде зафатена со температури од жолта (алертна) фаза, соопшти Министерството за здравство. Според информациите од