еМагазин

Tag : снег

ЖИВОТ

Од среда заладување и обилни врнежи од дожд и снег

Редакција
Под влијание на влажен и студен воздушен бран в среда ќе има врнежи од дожд, а на планините врнежи од снег. На некои места врнежите...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Скопје се разбуди со снег

Редакција
Скопје изутирнава се разбуди со снежна обвивка. Времето во Македонија утрово е облачно со врнежи кои во северните делови во земјата преминаа во снег, додека...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Утре дожд и снег, од понеделник температури до 19 степени

Редакција
Врнежи од дожд, а на планините од снег под влијание на влажен бран ќе има утре, а од крајот на викендот ќе има пораст на...
Локално

Aвтомобил се заглавил во снег на Галичица, интервенирала Планинската спасителна служба од Охрид

Редакција
Планинската спасителна служба синоќа интервенирала врз заглавен автомобил на превојот „Баба”, на планината Галичица, информираат од таму. „Изведувајќи редовни тренажни активности и анализа на состојбата...
ЖИВОТ

Силен ветер и денеска: Снег во Маврово, Дебар, Битола, Охрид, Прилеп, Тетово…

Редакција
Во поголемиот дел од земјава изутрива врне снег, кој е поинтензивен на југозападот. Најмногу снег ноќеска наврна во Пожаране каде што е формирана снежна покривка...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Температури и до минус 11 степени до крајот на неделата

Редакција
Студени утра со температура и до 11 степени под нулата и снежна покривка ја очекуваат земјава во наредните денови. Времето од утре ќе биде облачно,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

УХМР со најнова прогноза: Од среда снежна покривка во поголемиот дел од државата

Редакција
Значителна промена на времето со врнежи од дожд, кои утревечер во северните делови на повеќе места ќе преминуваат во снег, најавија од Управата за хидрометеоролошки...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

До вторник пролетни температури, потоа снег

Редакција
Од УХМР денеска соопштија дека стабилното време со релативно високи температури за овој период од годината ќе се задржи до вторник кога кон крајот на...
Свет

(ВИДЕО) Снежен хаос во Канада – наноси од снег повисоки од четири метри

Редакција
Источниот дел на Канада е погоден од едно од најголемите снежни невремиња во историјата. Ситуацијата дополнително се влоши со тоа што ветровите достигнаа брзина од...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Зимска бајка во Крушево

Редакција
Снегот што заврна викендов, на повисоките планински места ја зголеми висината на снежната покривка и до 10 сантиметри. Крушево исто така беше зафатено од снежни...