еМагазин

Tag : снег

ЖИВОТ

АМСМ: Врнежи од снег во Маврово, но засега не се пречка за сообраќајот

Редакција
Сообраќајот на државнита патишта се одвива тековно и по влажни коловози на повисоките места во северозападните, западните и југозападните делови од државата. -Во останатите делови...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Во сабота снег и во пониските места: Следува период на постудено време

Редакција
Во наредните денови пред новогодишните празници времето во земјава ќе биде постудено со утрински температури под нулата. Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи...
Локално

(Фото) Снежна идила на Попова Шапка

Редакција
Промената на временските услови го смени пејзажот на македонските планини. На речиси сите врне снег, а снежната покривка изнесува околу 20 сантиметри. Еве како изгледа...
ЖИВОТ

Во Маврово 11, во Берово 8, а на Попова Шапка 6 сантиметри снег

Редакција
На планините од утринава има снег. Најмногу снег има наврнато во Маврови Анови 11 сантиметри, додека во Берово снежната покривка изнесува осум сантиметри и на...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Доаѓа зима: Од утре минусни температури, од вторник снег

Редакција
Дневните температури од утре ќе бидат значително пониски, а утринските на повеќе места ќе се спуштат под или околу нулата. Од понеделник ќе има променлива...
Балкан

(Видео) Пристигнa првиот снег на Балканот

Редакција
Првиот снег на Балканот пристигна на скијачкиот центар во соседството на Копаоник. Ски-центарот објави видео од провејувањето на снегот кој во регионот врне на врвовите...
Локално

(Видео) На Пелистер врне снег

Редакција
Денеска на Пелистер врне снег, а снежни навеви имало и синоќа пишува битолскиот портал „Апла“. Пецо Стојчевски, вработен во предавателниот пункт на Македонската радио телевизија, кој...
Локално

ПК Љуботен: Голема количина снег долж патеката за искачување на Титов врв

Редакција
Планинарскиот клуб Љуботен на одржаната прес-конференција во пресрет на 38-то традиционално искачувањето на Титов врв овој викенд со напомена до учесниците да бидат внимателни на...
ЖИВОТ

Викендов повремени врнежи од дожд, грмежи и ветер

Редакција
Од утре кон крајот на денот до понеделник ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат пообилни...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Пролетен снег ја разубави Попова Шапка

Никола Осило
Иако е веќе средина на април оваа пролет донесе нови снежни врнежи во некои делови на нашата земја. Фотографиите објавени утринава покажуваат колку е прекрасна...