еМагазин

Tag : време

ЖИВОТ

Претпладне сончево со мала облачност, попладне дожд, грмежи и ветер

Редакција
Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде променливо облачно и нестабилно на повеќе места со пороен дожд, грмежи и...
ЖИВОТ

До средината на следната недела локално невреме со дожд, грмежи и ветер

Редакција
Синоптичарите најавуваат нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи до крајот на денот. Слично време се очекува и утре – сончево и многу...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кафетериите и рестораните преку недела ќе работат до полноќ, за викенди до 1 часот после полноќ

Редакција
Владата, на седница, на предлог на Комисијата за заразни болести, донесе измени на Протоколот за отворање и работа на кафетериите и на Протоколот за отворање...
ЖИВОТ

Какво време не очекува за продолжениот викенд

Редакција
Променливо облачно време со повремено засилен северен ветер ќе преовладува во текот на престојниот продолжен викенд. Од Управата за хидрометеоролошки работи најавуваат за недела попладне...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Вонредна прогноза: Вечерва пороен дожд со грмежи, град и ветар, утре посвежо и врнежи

Редакција
УХМР за утре најавува облачно и значително посвежо време со засилен, повремено силен северен ветер. Ќе има и врнежи од дожд, особено претпладне, а во...
ЖИВОТ

Побрзајте со скарата: Првомајска временска традиција со дожд

Редакција
На првиот ден од мај времето е променливо облачно и потопло со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне се очекува краткотраен пороен дожд,...
ЖИВОТ

За првомајскиот викенд сонце и повремен дожд

Редакција
Времето на 1. Мај ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладнето ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Минималната температура ќе се...
ЖИВОТ

Следува период на нестабилно време со засилен ветер и грмежи

Редакција
Следува период на променливо облачно и топло време со сончеви периоди. Во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Синоптичарите...
ЖИВОТ

Попладне врнежливо време со силен ветер

Редакција
Под влијание на влажен воздушен бран денеска времето ќе биде претежно облачно, а од средината на денот ќе започнат врнежи од дожд проследени со засилен...
ЖИВОТ

Од недела почнува летното сметање на времето

Редакција
Од недела почнува летното сметање на времето. Ноќта меѓу сабота и недела стрелките на часовникот ќе се поместат за еден час напред што значи дека...