еМагазин

Tag : мајка

Локално ТОП СТОРИИ

Мајка си ги нападнала двете малолетни деца, случајот го пријавил таткото

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи информираа дека на 10.06.2024 во 12:00 часот во СВР Скопје, 44-годишен маж од Скопје пријавил дека на подрачјето на Чаир,...
Локално ТОП СТОРИИ

Четиригодишно девојче питачело и тешко се рзболело: Мајката од Струмица осомничена за малтретирање

Редакција
Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против мајка осомничена за кривично дело – Запуштање и малтретирање на дете од член 201...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Одземени трите малолетни деца на мајката, чие четиригодишното девојче со рани и скршени ребра заврши на Детската клиника

Редакција
Одземени се трите малолетни деца на мајката од Струмица, чие четиригодишното девојче со рани и скршени ребра заврши на Детската клиника во Скопје. Мајката тврди...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Да им помогнеме на мајка и болен син кои среде празници немаат храна

Редакција
Ви го пренесуваме Фејсбук статусот на Габриела Јаковска од Здружението на граѓани “Софка – Тетово”, која апелира за помош на мајка и болен син, кои...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Мајката на Вања Ѓорчевска откри детали за ќерката која ја нема веќе пет дена

Редакција
Денеска, шести ден по ред, продолжува потрагата по исчезнатата 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје. Ја бараат стотици полицајци, а и граѓани од Македонија, но и...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Нехат Нуки, поранешниот економски директор на Онкологија

Редакција
Поранешниот економски директор во Клиниката за онкологија, Нехат Нуки е во фокусот на јавноста во врска со наводите за криминал на Клиниката, за што Јавното...
Забава

Пејачката Антониа Гиговска стана мајка, доби син

Редакција
Пејачката Антониа Гиговска стана мајка. Радосната вест на социјалните мрежи ја соопшти нејзиниот сопруг Роберт Спасенцовски. „Станав татко. Фала ти господе за ова среќа“, напиша...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) Во САД двегодишно дете со пиштол ја уби бремената мајка

Редакција
Во американската сојузна држава Охајо почина бремена жена откако била застрелана од нејзиниот двегодишен син, објавија денеска американските медиуми. Инцидентот се случил на 16 јуни...
Балкан

Отворен предмет за мајката на малолетникот кој се товари за масакрот во белградското училиште

Редакција
Белградското јавно обвинителство денеска соопшти дека оформило предмет по службена должност за да се утврди дали во дејствијата на мајката на малолетникот К.К., кој се...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Мајка од Скопје си ги претепала дечињата на возраст од 5 и 4 години

Редакција
Oсновното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 34-годишна жена за која постои основано сомнение дека сторила две кривични дела – Телесна повреда од член 130...